Україна і світ

У Кенії помітили рідкісне зебреня: воно не смугасте, а – “в цяточку”: фото

Окрас тварини відрізняється від звичайного забарвлення шкіри у зебр. По-перше, у тварини набагато темніша шерсть, а також замість звичних смужок у лошати – плямки.

Ймовірно, лоша має генетичну мутацію – псевдомеланізм. При ній у тварин проявляється аномалія в їх смуговому зразку. Так, спеціалізовані клітини, меланоцити, продукують меланін, червоний, жовтий, коричневий або чорний пігмент, який визначає колір волосся і шкіри у ссавців. У зебр меланоцити рівномірно розподілені по всій шкірі. А ось у випадку з Тірою, – всі меланоцити присутні, але сам меланін з деяких причин не проявляється правильно.

Річ у тім, що смужки зебри так само унікальні, як відбитки пальців, але дивне забарвлення цього малюка може бути першим зареєстрованим прикладом подібного роду. Зробити знімок унікальної зебри вдалося фотографу Френку Лю.

Зебреня відшукали у національному парку Кенії під назвою Масая-Мара.

У Масаї-Марі помітили генетично мутоване дитинча зебри, його назвали Тіра. Ми були одними з перших, хто відвідав Тіру! Кілька років тому був подібний випадок, однак та зебра все ж мала смужки та хвіст, що нагадував пензлик. А ось Тіра має зовсім інший окрас, що виглядає як горошок! Сподіваюсь, експерти розберуться у цій справі і незабаром поділяться цікавими відкриттями,
– написав Френк Лю.

Милі фото маленького Тіри:

View this post on Instagram

🦓 Tira – The Odd One @natgeo @natgeowild @natgeoyourshot

A post shared by Frank Liu (@frankliuphotography) on

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи


Джерело Телеканал новини «24»
22.09.2019

Close