Україна і світ

У Казахстані затримали 57 активістів за участь у несанкціонованих мітингах

Повідомляється, що активісти погрожували безпеці громадян та дорожнього руху

Джерело: 112.ua

В столиці Казахстану Нур-Султані 21 вересня затримали 57 осіб. Причина – спроба участі у несанкціонованих мітингах. Про цеповідомляє Deutsche Welle. 

Зазначається, що деякі демонстранти здійснювали протиправні дії щодо правоохоронців, а також створювали загрозу спокою і безпеки інших громадян. Крім того, уточнюється, що активісти загрожували безпеці дорожнього руху. 

Одна з активісток протесту Бота Джардемали повідомила в Facebook, що учасники мітингів вимагали протидії експансії Китаю” і звільнення “політичних в’язнів”. Вона вважає, що “Мирні протести в Казахстані відображають реальну політичну ситуацію в країні. Масові затримання, застосування сили з боку поліції, порушення фундаментальних свобод”. 

Також відомо, що раніше до участі у протесті знову таки в Facebook закликав казахстанський банкір Мухтар Аблязов, який на данній момент живе у Франції.

“В Казахстані Аблязов був заочно засуджений до довічного позбавлення волі. Він є засновником забороненої в країні організації “Демократичний вибір Казахстану”, – йдеться в повідомленні.

У червні 2019 у Казахстані теж проходили несанкціоновані мітинги. Тоді активісти вимагали чесних виборів, а заарештовано було близько 700 осіб. 

Новини за темою: Поліція затримала близько 4 тис. людей унаслідок мітингів у Казахстані

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close