Україна і світ

У Кабміні пояснили, які оновлення торкнуться українців щодо виплат по безробіттю

Будівельні матеріали м.Ніжин

Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко в ефірі Єдиних новин роз’яснила щодо оновлення порядку виплат по безробіттю та про державну політику у сфері зайнятості.

– Станом на 27 червня у Державній службі зайнятості зареєстровано 320 тисяч безробітних. Якщо ми дивимося з початку року, то статус безробітних отримали 355 тисяч осіб, з початку військових дій – 242 тисячі осіб, з яких 28 тисяч – це внутрішньо переміщені особи, – говорить Свириденко.

Зміни порядку виплат по безробіттю полягають в тому, що люди зареєстровані у Держслужбі зайнятості, які перебувають за кордоном більше 30 днів, отримують виплату по безробіттю лише протягом 30 днів.

– Після того, як людина вже не повернулася, а вирішила для себе певний час перебувати за кордоном, така виплата по безробіттю припиняється, – сказала Свириденко.

Вона пояснила, що це пов’язано з тим, що головна функція центру зайнятості – не виплатна, а функція пошуку роботи.

– Якщо людина перебуває за кордоном, то з великою вірогідністю вона шукає там роботу. Тому, звичайно, по поверненню вона буде поставлена на облік при бажанні. Ми знову зможемо відновити функцію пошуку роботи і надати їй вакансії, які є в базі даних центру зайнятості, – сказала Свириденко.

За словами Свириденко, людині може бути запропонована робота, виходячи з досвіду та освіти. Другий варіант роботи – це суспільно корисні або громадські роботи.

– Їх не треба сприймати як громадські роботи в класичному розумінні. Це перелік робіт, який буде визначатися військово-цивільними адміністраціями. Якщо подивитися на виплату по безробіттю, в середньому це 4870 грн. А ми кажемо, що громадські роботи мають коштувати щонайменше 6500 грн для людини. Тому це альтернатива для тих, хто дійсно хоче працювати, – акцентувала Свириденко.

Вона додала, що також реалізовується програма для внутрішньо переміщених осіб, які вимушені були покинути фронтові та прифронтові регіони країни і переїхати у більш безпечні місця.

– Держава для таких людей компенсує заробітну плату в розмірі 6500 грн протягом двох місяців. Також є активна програма зайнятості, яка полягає в компенсації єдиного соціального внеску для працівників, з якими роботодавець заключив контракт не менше ніж на два роки. Тобто, основна ціль – це максимальне розширення програм зайнятості, – підкреслила Свириденко.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-28 11:02:19

Магазин Автозапчастин м.Ніжин