Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У іваницькій бібліотеці відкрили виставку раритетних новорічних іграшок

  • У іваницькій бібліотеці відкрили виставку раритетних новорічних іграшок
  • У іваницькій бібліотеці відкрили виставку раритетних новорічних іграшок

Дід Мороз, Червона Шапочка, грибок, їжачок, ракета: колекцію старовинних новоріч них іграшок з минулого пред ставили у Іваницькій бібліотеці філії. Тематична виставка «Новорічні іграшки із старої валізки» буде дія ти до новорічно-різдвяних свят. Це проєкт бібліотекарки закладу Та мари Вірко, яка давно виношувала ідею відкрити виставку. Адже у її власній колекції назбиралося чимало іграшок, які багато років пані Тамара трепетно берегла. Тож чому не виставити їх на загал? Ялинкові прикраси у книгозбірню принесли й читачі. Вони виготовлені у різні періоди минулого століття і мають свою надзвичайно цікаву історію.

Є на виставці і найстаріші іграшки, які прикріплюються на ялинку прищепками. Вони колись користувалися особливою популярністю, бо їх було дуже зручно кріпити на середину гілочки, розповідає Тамара Вірко.

Особливий інтерес відвідувачів викликає колекція скляних новорічних іграшок кінця 50-х років минулого століття. Серед них фігурки тварин, птахів, хлопчиків і дівчаток, новорічні кулі та гірлянди, персонажі казок.

Як зазначає Тамара Андріївна, найчастіше ялинки прикрашали чимось таким, що було символом для гордості. У 60-ті роки однією із таких подій став політ у космос. Саме тому хлопчик-космонавт також був окрасою ялинки. Такого космонавта можна побачити і на виставці у бібліотеці. А ще є космічна ракета, літак…

За цими іграшками також можна прослідкувати зміну епох та ідеологій, а також відчути дух минулого століття, зазначає Тамара Вірко. Атмосфера виставки спонукає дорослих поринути у світ дитячих спогадів про Новий рік та Різдво, а дітей – глибше ознайомитися з традиціями святкування.

– Тож якщо хочете зануритися в історію новорічних свята і побачити, якими іграшками прикрашали ялинку півстоліття тому – обов’язково відвідайте нашу ретро-виставку, – запрошує пані Тамара.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

08.01.2022
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин