Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У грудні в області перерахували пенсії: скільки і кому додали

У грудні в області перерахували пенсії: скільки і кому додали

У зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1-го грудня в області провели перерахунок пенсій. Так, починаючи з грудня, мінімальна пенсійна виплата не може бути нижчою за 1769,00 гривень.

В результаті перерахунків збільшили розмір пенсій 177,1 тисячам людей. Середній розмір підвищення становить 37,8 гривень.

Про це Високому Валу повідомили в ГУ Пенсійного фонду України в Чернігівській області.

За словами начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрія Юрченка, перераховані пенсії виплачуватимуться пенсіонерам у визначену їм дату починаючи з 4 грудня.

Розмір підвищення розраховано індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться в пенсійній справі.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 грудня підвищуються розміри прожиткового мінімуму для різних груп населення.

Зокрема, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшується із 1712,00 до 1769,00 грн.

Зростає мінімальний розмір пенсії за віком, по інвалідності та у зв'язку з втратою годувальника, пенсії військовослужбовцям та членам їх сімей, пенсії по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС та щомісячна державна адресна допомога інвалідам з-поміж учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Також зростають:

– доплата за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

– пенсії за особливі заслуги;

– надбавки на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;

– підвищення учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни,  членам сімей ветеранів війни, щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

– підвищення жертвам нацистських переслідувань і членам їх сімей;

– доплата шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.12.2020 – 2189,00 грн (був 2118,00 грн). провели перерахунок надбавки, передбаченої Законом України «Про донорство крові та її компонентів», розмір надбавки склав — 218,90 грн (був 211,80 грн).

Фото — з мережі.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
08.12.2020