Україна і світ

У Гонконзі десятки тисяч людей протестували проти законів про екстрадицію

Джерело : www.112.ua

Жителі Гонконгу протестують проти нового закону про екстрадицію EPA/UPG

Десятки тисяч людей пройшли в неділю до парламенту Гонконгу на знак протесту проти запропонованих нових законів, які дали б змогу видавати людей материковому Китаю для суду. Про це повідомляє Euronews.

“Найстрашніше, що на материку можуть затримати вас за допомогою виконавчого наказу, жодного злочину не вимагається” – говорить юрист Едвард Вен.

Десятки тисяч людей вийшли на вулиці Гонконгу, щоб висловити протест проти планів уряду дозволити видачу ймовірних правопорушників владі Китаю.

Суппротивники цієї пропозиції говорять, що вона підриває основні права і свободи міста, які були гарантовані в результаті передачі міста Британією Китаю у 1997 році.

“Як тільки цей закон буде ухвалений, не матиме значення, чи є ви звичайною людиною або іноземцем, що приїжджає через Гонконг”, – пояснює співробітник банку Джейсон Шинг.

Він відзначає, що буде ймовірність, що вас заберуть і відправлять на материк.

Демонстрації об’єднали різні елементи гонконгського суспільства – від міжнародної бізнес-еліти до правозахисників.

За словами організаторів, на марш вийшли 130 тис. чоловік, але поліція зазначила, що їхня кількість становить трохи менше 23 тис.

До недавнього часу влада Гонконгу дистанціювалися від того, щоб видавати своїх громадян материковому Китаю через непрозорість юридичної системи і широке застосування смертної кари.

Однак на початку року уряд міста оголосив, що дозволить екстрадицію до КНР, Макау і на Тайвань.

27 квітня повідомлялося, що в кількох містах Франції пройшла 24-я акція “жовтих жилетів”, в якій взяли участь 23,6 тис. осіб.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон у відповідь на вуличні протести “жовтих жилетів” заявив, що уряд скоротить податок на прибуток для максимальної кількості громадян і особливо для працівників середнього класу.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело : www.112.ua
2019-04-29 05:30:00

Close