Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Facebook виявили новий вид шахрайства: крадуть гроші під виглядом допомоги від ЄС

Експерти з кібербезпеки з CERT-UA, які діють при Держспецв’язку, заявили про новий вид шахрайства. Зловмисники хочуть вкрасти банківські дані українців за допомогою обману у соцмережах.

У Facebook виявили фейкову сторінку, яка імітує дизайн телеканалу Україна 24. За допомогою обману злодії поширюють посилання з нібито опитуванням, після якого можна отримати грошову компенсацію від країн ЄС. Щоб це зробити, жертві пропонують ввести дані банківських карток та здійснити додатковий платіж. Після цього інформація про рахунок у банку буде в руках зловмисників.

Експерти дали кілька порад, як захиститись від подібних схем.

Насамперед у жодному разі не вводьте дані банківської картки на підозрілих сайтах. Щоб знизити ризик крадіжки грошей, можна встановити ліміти на операції.

Якщо дані вже були введені на сайті шахраїв – потрібно негайно заблокувати рахунок. Це можна зробити за допомогою мобільного додатка банку або за допомогою гарячої лінії.

Експерти також порадили дотримуватись правил кібергігієни.

З моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну хакери та шахраї активно атакують користувачів мережі. Нещодавно вони розповсюджували шкідливий файл, який маскувався під таблицю з назвою Мобілізаційний реєстр. Після відкриття вірус завантажувався на пристрій та крав особисті дані.

Ноутбук
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-19 12:35:01

Магазин Автозапчастин м.Ніжин