Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У дитячій стоматполіклініці Чернігова діятимуть нові тарифи на платні послуги

У дитячій стоматполіклініці Чернігова діятимуть нові тарифи на платні послуги

Члени виконкому Чернігівської міської ради підтримали встановлення тарифів на платні послуги, які надає комунальна міська дитяча стоматологічна поліклініка.

Така необхідність, за словами в.о. начальника управління охорони здоров’я Ольги Малець, виникла через те, що встановлені суми, які надходять від Національної служби здоров’я України не покривають витрати стоматполіклініки.

Ольга Малець наголошує: згідно з постановою Кабінету міністрів тариф на стоматологічну допомогу складає 9,19 грн і є дуже низьким для надання стоматологічної допомоги дітям з ургентної та планової стоматології.

«За ті кошти, які дають, клініка зобов’язана забезпечити надання медичних послуг усім, хто її потребує. Незалежно від місця проживання. Тому і з районів приїздять за послугами в межах цих пакетів», – пояснює вона.

Оскільки через зростання кількості пацієнтів і невідповідного тарифу дефіцит лише збільшується, то дозволене НСЗУ додаткове фінансування з міського бюджету, розпиляється не лише на мешканців Чернігова, але й на усіх інших пацієнтів, які звертаються до закладу.

У 2020 році місто заплатило за це 4,38 мільйони гривень і також ще була державна медична субвенція. Але цього року, каже Ольга Малець, субвенції вже немає, а закладені у місцевому бюджету 2,27 мільйони підуть на невідкладну медичну допомогу та на послуги для пільгових категорій, які проживають саме у Чернігові.

Відповідно до ухвалених тарифів, Чернігівська дитяча стоматологічна поліклініка зможе надавати148 платних послуг. Серед найдешевших – аналіз рентгенограми та накладання тимчасової пломби (приблизно по 29 гривень). Найвище оцінені послуги з ортодонтичної стоматології. Зокрема, брекети різного типу коштуватимуть у межах 1400 – 3000 гривень.

Ось ще декілька рядків із переліку затверджених тарифів:

– Рентгенографiя зуба – 41,60 грн

– Припинення кровотечі після видалення зуба – 60,80 (знеболювальне – за додаткову плату)

– Видалення зуба – від 72,80 грн (знеболювальне – за додаткову плату)

– Видалення пломби – 82,80 грн

– Консультація хворого (без додаткового обстеження) – 94,30 грн

– Зняття зубного каменю – від 98,90 грн

– Комплексний огляд – 242,40 грн

– Накладання пломби при лікуванні ускладненого карієсу – від 305,10 грн

– Лікування карієсу з накладанням пломби – від 424,30 грн

– Лікування та відновлення коронки зуба пломбуванням – від 626,2 грн

– Лікування одного зуба при неускладненому карієсі – від 647,90 грн

– Відновлення зруйнованої коронки зуба – від 1120 грн

З повним переліком платних послуг можна ознайомитись за посиланням

Джерело — 0462.ua

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
19.02.2021