Новини Чернігова

У Держспоживслужбі розповіли про готовність пляжів Чернігівщини до купального сезону

У Держспоживслужбі розповіли про готовність пляжів Чернігівщини до купального сезону

Від 1 червня в Чернігівській області офіційно відкрито купальний сезон.

Станом на 10.06.2019 в області відкрито 3 пляжі масового відпочинку населення: «Золотий берег» в м. Чернігів, пляж на р. Остер в м. Ніжин та пляж в м. Корюківка.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба в Чернігівській області на своїй сторінці у Facebook.

Працівники Ніжинського міськрайонного та Чернігівського міського управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області приймали участь в комісійних перевірках місць масового відпочинку населення, в результаті яких було встановлено, що пляжі відповідають вимогам санітарного законодавства.

Відповідно до державних санітарних норм і правил утримання населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.03.2011 №145, обов’язковими елементами благоустрою пляжу мають бути:

організовані пункти надання медичної допомоги та рятувальні станції;

фонтанчики з підведенням питної води;

душові, роздягальні, громадські вбиральні;

урни для сміття.

Триває підготовка до відкриття ще 4 пляжів при дитячих оздоровчих закладах (Менський район -1, Куликівський район- 1, Чернігівський район – 2), про стан готовності яких Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області повідомить додатково.

У дитячих оздоровчих закладах пляж і берег у місці купання повинні бути відлогими і мати рівний рельєф, добре інсольовані і мати захищені від вітру майданчики, обладнані навісами від сонця і пофарбованими тапчанами та лавами. Зона, передбачена для купання, позначається на поверхні води яскравими плавучими сигналами, які добре видно (згідно ДСанПін 5.5.5.23-99 затверждених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 26.04.1999 №23).

Власники чи балансоутримувачі пляжів у процесі їх експлуатації повинні забезпечити прибирання берега, роздягалень, зеленої зони, миття тари і дезінфекцію вбиралень, а також перевезення зібраних відходів щоденно до 8-ї години ранку.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
12.06.2019