Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У ЦРУ знали справжній стан справ: чому таліби так швидко захопили Афганістан

Невелике пояснення. У ці дні часто зустрічаю думку, що хаос в Афганістані стався через помилки розвідки, помилки аналітиків та всіх інших, хто неправильно інформував політиків та говорив, що афганська армія зможе боротися місяцями (якщо не роками) тощо.

Так от, це не зовсім так. Річ у тім, що й армія США , і розвідтовариство – це величезна бюрократична машина, яка фінансується з бюджету. І, як будь-яка бюрократична машина у будь-якій країні світу, живе за своїми корпоративними законами. Навіть така щонайсучасніша, як у США.

Я точно знаю, що аналітики та оперативники середньої ланки (і в ЦРУ, і в Пентагоні) прекрасно знали справжній стан справ і неодноразово доповідали наверх. І про страшну корупцію афганських чиновників та військових, про мертві душі, про відсутність бажання боротися і т.д.

Але така інформація вкрай рідко просочувалася наверх та практично не просочувалася на найвищий верх – туди, де приймають уже політичні рішення. Аж до звільнення тих співробітників і оперативників, які були дуже наполегливими.

Їх звинувачували у зайвому алармізмі та іншому. Генерали не люблять і не хочуть бути джерелом поганих новин для політиків, тим паче коли десятки мільярди доларів йдуть з бюджету.

І це не щось нове в історії (навіть Америки). Так було і з війною у В’єтнамі (знамените Досьє The Washington Post), і з історією в Іраку. Це все не дуже радісно, але треба бути об’єктивними. А правда така.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-18 16:01:48