Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У цьому немає необхідності: ЄС про вакцинацію від Covid-19 третьою дозою

Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) вважає, що нині немає термінової необхідності щеплюватися третьою (бустерною) дозою вакцини від коронавірусу.

Таку думку експерти опублікували на своєму сайті.

– Докази, засновані на ефективності вакцини та тривалості захисту, показують, що всі вакцини, дозволені в ЄС, наразі мають високий захист від госпіталізації, важкого перебігу хвороби та смерті, пов’язаної з Covid-19, – зазначили вони.

У центрі наголосили, що майже одна третина дорослих у віці старше 18 років у ЄС досі не отримали дві дози вакцини від коронавірусу. Тому у пріоритеті мають бути ті, хто не прийшли повний курс імунізації.

За словами президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, у Європейському Союзі повністю. вакцинувалися 70% дорослого населення.

Водночас експерти наголосили, що додаткові щеплення вже повинні бути розглянуті для людей з сильно ослабленою імунною системою як частина їх первинної вакцинації, якщо вони не досягають належного рівня захисту від стандартної первинної вакцинації.

Також третю дозу в якості запобіжного заходу можна призначити для літніх людей, особливо тим, хто проживає в будинках для догляду.

Всесвітня організація охорони попросила багаті країни почекати з третьою дозою до кінця вересня. Станом на початок серпня у світі введено близько чотирьох мільярдів доз, з них на багаті країни припало 80%. У бідних країнах виходить 1,5 дози на 100 громадян, найгірша ситуація спостерігається в Африці.

Водночас країні все ж дозволяють вакцинацію бустерною дозою. Таке рішення вже ухвалили у Великій Британії. Там третю дозу отримають люди з важким імунодефіцитом, щоб підвищити шанси на вироблення сильної імунної відповіді.

У МОЗ України зазначили, що вони поки що не розглядають можливість вакцинації третьою дозою у країні. У разі публікації результатів відповідних досліджень Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики надасть свої висновки, на базі яких ухвалюватиметься рішення.

Джерело: ECDC

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-02 15:05:38