Україна і світ

У Чехії засудили військовослужбовця, який воював на боці бойовиків в Донецьку

Эшту засуджений до трьох років ув’язнення з відстрочкою виконання вироку – у разі, якщо протягом 4 років у нього не буде проблем із законом, йому не доведеться відбувати покарання

Джерело: 112.ua

У Чехії засудили військовослужбовця, який воював на боці бойовиків в Донецьку

Суд у чеському місті Пардубіце виніс вирок військовослужбовцю чеської армії Еріку Эшту, який в 2015 році деякий час воював на сході України на боці бойовиків в Донецьку. Про це повідомляє “Чеське радіо”.

Як повідомляється, Эшту засуджений до трьох років ув’язнення з відстрочкою виконання вироку – у разі, якщо протягом 4 років у нього не буде проблем із законом, йому не доведеться відбувати покарання. Крім того, він позбавлений військового звання.

Слідство встановило, що навесні 2015 року Ерік Эшту прибув на схід України і протягом місяця служив у підрозділах так званої “ДНР”. На своїй сторінці у Facebook він розміщував фотографії, на яких позував із зброєю. Встановлений й факт участі Эшту в обстрілі території, контрольованої українськими військами.

За звинуваченням у тероризмі Эшту загрожувало від 12 до 20 років в’язниці, але прокуратура запропонувала винести більш м’який вирок у зв’язку з тим, що після повернення на батьківщину підсудний “вів бездоганне з правової точки зору життя”. Суд врахував наявність у Эшту малолітньої дитини.

В останньому слові підсудний сказав: “Я б тричі подумав, перш ніж туди їхати, якщо б знав, що ця поїздка приведе мене в зал суду. Я не злодій і не вбивця”.

Джерело: www.112.ua