Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Чернігові з’явилися нові тести на виявлення коронавірусу

У Чернігові з’явилися нові тести на виявлення коронавірусу

У Чернігові з’явилися нові тести на виявлення коронавірусу.

Це – швидкі тест-системи, на зразок тестів на вагітність чи на ВІЛ. Вони пройшли сертифікацію ВООЗ та стають альтернативою ПЛР-тестам, адже показують такий же результат, але за 15-30 хвилин.

Про це Суспільному в програмі «Прайм-Вечір: Акценти» розповів Микола Тарасевич, лаборант обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб.

Ці тести вже є у Чернігові. Їх отримали «на пробу» – щоб розібратися у специфіці роботи з ними. Почали проводити тести з 14 жовтня. Поки що безкоштовно.

Вони дають такий же результат, як і ПЛР, тобто показує, чи є людина носієм та розповсюджувачем вірусу. Але отримати його можна вже за 15-30 хвилин, у той час як для проведення ПЛР-тесту необхідні 24-48 годин.

«Процедура практично аналогічна ПЛР-тестуванню, і забір матеріалу – мазок із носоглотки. Аплікатор з мазком опускають у розчин, розчин наносять на касету. Шляхом хімічної реакції виявляють результату», – каже Тарасевич.

Візуально такі тести виглядають як тести на вагітність чи на ВІЛ. Вони не вимагають спеціального обладнання.

Чутливість експрес-тесту – 96,52%. Він пройшов сертифікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я, і офіційно є одним із методів виявлення коронавірусу. Наразі Європа вже працює з такими тест-системами. Виробник – Південна Корея.

Як сказала начальниця відділу управління охорони здоров’я ОДА Тетяна Лебедєва, якщо ці тести будуть внесені у відповідний перелік на державному рівні, лікарні зможуть їх закуповувати та проводити. Але, з її слів, на сьогодні їх у вільному доступі немає.

За словами Тарасевича, наразі тести ще є, але їхня кількість щодня зменшується, а нові не надходять. Вартість таких тестів коливатиметься від 500 до 800 гривень.

Фото з мережі

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
14.11.2020