Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Чернігові знайшли «експонат» з американського ленд-лізу 1945 року

У Чернігові знайшли «експонат» з американського ленд-лізу 1945 року

В Чернігівському обласному історичному музеї імені Тарновського випадково виявили дуже цікавий експонат часів Другої світової війни.

Коли переносили фонди археології музею в більш пристосоване для зберігання місце звернули увагу на коробку із дуже міцного картону, в яку свого часу поклали знахідки із розкопок. В цій коробці у травні 1945 року були запаковані консерви, які надсилалися в радянський союз у рамках американського ленд-лізу.

У Чернігові знайшли «експонат» з американського ленд-лізу 1945 року

«Дуже символічно і показово, 9 травня 2022 року, президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден підписав Закон про ленд-ліз. Це відбулося вдруге в історії. Перший раз такий закон був підписаний 11 березня 1941 року президентом США Франкліном Рузвельтом. Сенс цих законів полягає у допомозі країнам/країні, які/яка є дуже важливою для США, а фактично, ця допомога надавалася/надаватиметься країнам, які боролися із нацизмом у ХХ столітті та Україні, яка бореться із різновидом сучасного нацизму – рашизмом просто зараз. Зрештою, в музейній колекції з’являться артефакти цьогорічного ленд-лізу від нашого вірного союзника у боротьбі проти російської військової агресії проти України», – зазначається на сторінці музею у Facebook.

13.05.2022
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин