Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

У Чернігові змагалися військові: хто з ампутацією, а хто — з передової

Після поранення, з ампутацією кінцівок, а дехто – прямо з передової. Майже сто учасників з різних регіонів України, ветерани та діючі військовослужбовці, зібралися 6 квітня у Чернігові, щоб випробувати свої сили на Всеукраїнських змаганнях з адаптивних видів спорту. Такі змагання у Чернігові проводять не вперше, — пише Суспільне Чернігів.

Сергій Довбиш, організатор, розповідає, що змагання позитивно впливають, як на фізичну, так і на психологічну реабілітацію.


Фото: Організатор змагань Сергій Довбиш. Джерело: Суспільне Чернігів

“Адаптивний спорт серед ветеранів, які отримали поранення, то це альтернатива адаптації людині після важких поранень. Річ у тому, що деякі люди, втрачаючи кінцівки, замикаються в собі й в них немає сприйняття самого себе, а коли вони приїжджають на ці змагання, і бачать, що таких як вони сотні, вони радіють разом за їх перемоги, за їх досягнення”.

Артем Погорілий, ветеран з Полтави, бере участь у змаганнях з адаптивних видів спорту з літа минулого року. За цей час встиг у складі команди встановити світовий рекорд зі стронгмену, а також позмагатися у Сполучених Штатах Америки, звідки нещодавно повернувся. До Чернігова приїхав не сам.


Фото: Учасник змагань Артем Погорілий. Джерело: Суспільне Чернігів

“Приїхали невеликою командою в складі трьох чоловік саме з Полтави. Агітуємо на більшу кількість учасників, поки мінімальним складом, але розвиваємо це у своєму регіоні”.

Ветеран Олександр Швачка поранення отримав на Київщині у 2022 році. Каже: не пропускає жодних змагань, які проводяться в Україні.


Фото: Ветеран Олександр Швачка. Джерело: Суспільне Чернігів

“Спорт мені допомагає і мені подобається, що я мотивую інших ветеранів і у нас таке збирається ветеранське ком’юніті, де ми можемо один з одним поділитися, якимось досвідом, отримати якийсь досвід”.


Змагання з жиму лежачі. Суспільне Чернігів

Олексій Князєв нещодавно повернувся з передової. На змаганнях у Чернігові брав участь в жимі лежачи, волейболі сидячи та настільному тенісі.


Фото: Учасник змагань Олексій Князев. Джерело: Суспільне Чернігів

“Тільки що закінчив змагання жиму лежачи підняв пів своєї ваги 40 кг на 61 підхід. Хочу сказати дякую таким організаторам цих змагань, місту Чернігів за те що приютили позвали, не знаю як сказати. Ми люди військові, і нас на тиждень, можна так сказати, вирвали з війни й дали можливість відпочити”.

Олександр Мохов приїхав з Харкова. Після тривалої реабілітації продовжує нести службу. На змагання приїхав разом із побратимами грати у волейбол сидячи та спробувати себе в інших видах спорту.


Фото: Учасник змагань Олександр Мохов. Суспільне Чернігів

“Це буде наша дебютна гра. Я пробую себе у всіх видах змагань, тому що це перші мої змагання, в чому в мене вийде, в тому й буду рухатися далі”.

Всього учасники змагалися у сімох видах адаптивного спорту. Зокрема, веслування на тренажері, стрільба з лука, ейрбайк та ривок гирі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляв MYNIZHYN, 23 березня у Ніжині відкрився ветеранський простір “Незламні”. Про історію виникнення, кошти для реалізації та призначення даного простору — читайте детальніше у матеріалі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2024-04-07 13:01:06