Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Чернігові збираються підвищити тарифи на опалення

У Чернігові збираються підвищити тарифи на опалення

На 37 відсотків для «Облтеплокомуненерго» та на 7 відсотків для ТЕЦ. У Чернігові планують підвищити тарифи на опалення для населення. Проект нових тарифів схвалили 29 жовтня на засіданні робочої групи у міськраді. Далі їх має затвердити виконком, повідомляє Суспільне.

Про це сказав заступник міського голови Віктор Геращенко. За його словами, головна причина підвищення тарифів — ріст ціни на газ.

«Якщо ми не затверджуємо, ми повинні компенсувати близько 350 мільйонів гривень теплопостачальним підприємствам. Таких коштів в міському бюджеті просто не має», — каже Геращенко.

За його словами, для абонентів Чернігівської ТЕЦ фірми «Технова», очікуване зростання тарифу буде менше, через те, що вони використовують вугілля. А «Облтеплокомуненерго» — газ.

«З понеділка ми вже будемо думати, як людям допомогти, які не спроможні будуть заплатити за спожите тепло. Раніше тариф був складений по витратам 2015-2017 року. А ми на сьогоднішній день живемо в 2021, а треба пройти і 2022 опалювальний період. Змінились складові, а це електроенергія, природний газ, розподіл природного газу, щоб всі зрозуміли, розподіл близько 2000 за 1 кубометр, мінімальна заробітна плата», зазначив Віктор Геращенко.

Нагадаємо, 12 жовтня міський голова Чернігова Владислав Атрошенко на нараді публічно пообіцяв, що жодного рішення виконкому на підвищення тарифів не буде, а різницю в тарифах тепловикам покриватимуть з міського бюджету.

Вже за тиждень, 19 жовтня, він допустив підвищення тарифів на тепло. Головна причина — треба близько 140 мільйонів гривень з міського бюджету, щоб покрити різницю у тарифах.

Раніше, 30 вересня Владислав Атрошенко не підписав меморандум між «НАК «Нафтогаз» та головами громад щодо тарифів на тепло. Згідно з ним, місцева влада мала не підвищувати тарифи до кінця опалювального сезону. Покривати різницю мали з бюджету громад, яким в якості компенсації Кабмін запропонував залишити додаткові 4 відсотки податку на доходи фізосіб та понад 13 відсотків акцизу з пального.

Як розповів Владислав Атрошенко, він не підписав цей меморандум, бо платники місцевих податків сплачують їх для того, щоб місцева влада забезпечила харчування дітей в школах та садочках, розвиток інфраструктури, громадський транспорт, якісні медичні послуги.

Фото — ілюстративне

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
29.10.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь