Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Чернігові є «Клуб любителів фантастики»

У Чернігові є «Клуб любителів фантастики»

Уже цієї п’ятниці, 28 січня, любителі фантастики зберуться на літературну костюмовану вечірку до 190-річчя Льюїса Керрола. Програма обіцяє бути цікавою. До речі, це не перша тематична вечірка, яку влаштовують у Чернігові.

«Клуб любителів фантастики» при Чернігівській міській бібліотеці ім. Коцюбинського з’явився влітку. І першим його заходом стала презентація збірки новел «Розшукується дракон» авторів Олени Терещенко та Олени Степанець.

У Чернігові є «Клуб любителів фантастики»

«Ідея про цей клуб виникла невипадково. Бо я сама пишу фантастику, і фантастика нині надзвичайно популярна. Ми дивимося за книговидачею і бачмо, що це дійсно так. Тому й вирішили створити такий клуб для тих, хто пише фантастику, читає, цікавиться», – у коментарі для ЧЕline зазначила Олена Терещенко, бібліотекар відділу соціокультурної діяльності бібліотеки імені Коцюбинського, письменниця-фантаст.

У жовтні клубівці збиралися вже на нову презентацію.

«Це збірка нашого молодого чернігівського письменника Олександра Білогури «Метелики в тумані». Це книжка філософського фентезі», – сказала Олена Терещенко.

Між тим, презентація літературних новинок – не єдиний напрям діяльності клубу.

«У нас відбуваються тематичні вечірки. Влітку проходила вечірка присвячена горору, тобто літературі жахів. Це були тематичні читання, коли наші чернігівські автори читали свої оповідання в такому жанрі. І також влаштували тематичний ретрокінопоказ фільму «Дракула», що вийшов у 30-х роках.

Ще є один проєкт у рамках клубу – бібліотечний подкаст. Це огляд новинок фантастики. Ось перед Різдвом був тематичний огляд «Зимові духи в фантастичній літературі», – розповіла письменниця-фантаст.

У Чернігові є «Клуб любителів фантастики»

Напередодні Нового року в бібліотеці також запустили цікавий проєкт: до 130-річчя Джона Р.Р.Толкіна.

«Із усієї України надіслали понад шість десятків творів. Ми відібрали з них найкращі і будемо готувати до друку такий тематичний альманах. Спершу ми планували, що це буде в рамках видавничої діяльності бібліотеки, але побачили, що задум викликав велику цікавість. То, можливо, нам якось вдасться за спонсорські кошти видати альманах більш шикарно. Це наразі вирішується. Бо поки триває підготовка, редактура, коректура текстів. Оскільки виходитиме велика друкована версія альманаху більш ніж на 100 сторінок. Твори, що не потраплять до друкованої версії альманаху, увійдуть в електронну версію цього альманаху», – розповіла Олена Терещенко.

Чергова зустріч любителів фантастики відбудеться уже скоро – цієї п’ятниці, 28 січня. На цю дату планується тематична вечірка до 190-річчя Льюїса Керрола. Тож вона буде присвячена творчості цього всесвітньо відомого автора.

«Це буде костюмована вечірка. Тож ми висловили таке побажання, щоб гості дотримувалися хоча б якихось елементів дрескоду в стилі персонажів Льюїса Керрола. У програмі вечірки буде багато цікавого. Зокрема тематичні читання. Читатимемо якісь казкові фантастичні речі або щось абсурдне й гумористичне в стилі Керола. Також запланований невеличкий кінопоказ: дивитимемося фрагменти з німого ретрофільму «Аліса в країні чудес» 1915 року», – сказала бібліотекар.

У Чернігові є «Клуб любителів фантастики»

Також на учасників вечірки очікують божевільне чаювання, абсурдні загадки та тематична фотозона для фонографувань.

До речі, організатори будуть раді бачити на вечірці не тільки молодь, а й усіх постійних читачів, яким цікава ця тема.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

24.01.2022
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин