Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Чернігові встановлять перший наземний гідрант

У Чернігові встановлять перший наземний гідрант

У жовтні в центральній частині Чернігова змонтують перший наземний пожежний гідрант нашого міста, до цього використовувалися виключно підземні.

Про це повідомляє Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал».

Водопровід з'явився в місті Чернігові у 1880 році. Однак водонапірні системи міста були практично марні в боротьбі з пожежею. Необхідно було організувати подачу води з міської мережі до місця гасіння пожеж. Для цього почали використовувати пожежні гідранти, принцип роботи яких залишається незмінним вже понад півтора століття.

Наприкінці XIX століття в багатьох містах за пропозицією Н. П. Зиміна на прокладеному вздовж вулиць протипожежному водопроводі через кожні 40 – 60 сажнів на пожежних підставках було змонтовано підземні пожежні гідранти, виготовлені за кресленнями, наданими адміністрацією м. Провіденса (США). За радянських часів пожежні гідранти було стандартизовано, випущений ГОСТ 8220 за яким вони випускаються і донині.

Понад сто років тому такі ж гідранти з’явилися і в місті Чернігові. Через те, що переважна кількість водопровідних мереж міста знаходиться попід проїзною частиною доріг, в Чернігові використовуються виключно підземні гідранти. Їх встановлюють у водопровідних колодязях під кришками люків.

Сучасні пристрої пожежогасіння розраховані на кілька десятиліть повноцінної роботи. Конструкція ПГ максимально спрощена, що знижує ймовірність поломки і необхідності ремонту.

В той же час в країнах Європи та Америки широко використовуються наземні пожежні гідранти. Для того, щоб вивчити технологію монтажу та плюси-мінуси експлуатації таких присторїв, в центральній частині Чернігова буде змонтовано перший наземний пожежний гідрант нашого міста.

Роботи з встановлення наземного гідранту виконують фахівці КП «Чернігівводоканал».

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
01.10.2020