Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

У Чернігові визначились з місцем розташування майбутнього Палацу спорту

У Чернігові визначились з місцем розташування майбутнього Палацу спорту

Палац спорту у Чернігові будуватимуть у Мар’їному гаю. За це рішення вчора проголосували 39 з 46 учасників обговорення, яке відбулося у міськраді, повідомляє Суспільне.

Бюлетені для голосування особисто намалював міський голова Владислав Атрошенко. Учасникам запропонували на вибір 2 локації: проспект Миру у мікрорайоні ЗАЗу і територію Мар’їного гаю.

Бюлетені з підписом міського голови Владислава Атрошенка, за його словами, щоб неможливо було підробити.

Голосують у залі всі бажаючі. Це представники федерацій спорту, начальники управлінь міськради та представники медіа. З 46-ти учансників 39-ть підтримали будівництво у Мар’їному гаю, 6-ть – на проспекті Миру, один бюлетень визнали недійсним.

Такі обговорення не можна назвати громадськими слуханнями, а отже, вони не мають юридичної сили, сказав Павло Пущенко, голова ГО «Освітній центр «Ініціатива»:

«В Чернігові є «Положення про громадські слухання», яке чітко регламентує обговорення питань, які мають загальноміський характер. Якраз вирішення питання про будівництво міського Палацу спорту і належить до таких загальноміських питань, воно має проходити за цією процедурою. Те, що відбулося сьогодні в міській раді, не можна назвати громадськими слуханнями, це, радше, якісь консультації, обговорення, але жодної юридичної сили вони не мають. Тобто орган влади може враховувати їх, може не враховувати, але розглядати, як офіційні громадські слухання, їх не можна».

Проектанти розрахували, спорткомплекс в районі Мар'їного гаю площею 9 тисяч 300 метрів квадратних орієнтовно обійдеться у 325 мільйонів.

На 100 мільйонів дорожче доведеться заплатити, якщо будуватимуть на ЗАЗі. Однак, там Палац спорту буде більшим, його можна буде розмістити на площі близько 15 тисячах метрів квадратних.

Володимир Шумілін, представник ТОВ «СпортПроект», пояснює:

«Наявність транспортної інфраструктури, мається на увазі, сопртивний клуб. Стадіон там вже є. Відсутність виходу на дорогу – це слабка сторона. Відстань від центру – це не в пішій доступності».

Під час обговорення Микола Синиця, представник інвестора-забудовника у мікрорайоні ЗАЗу сказав, що вони планують розширити спортивний комплекс, який вже там збудований.

«Спортивний зал великий і хороший по всім нормам і стандартам для футзалу, баскетболу, волейболу. Орієнтовно, на тисячу глядацьких місць. Але, все ж таки, ми говоримо не про Палац спорту, бо там будуть інші види спорту, не плавання і не стрільба, цього не дозволяє територія, і це не наш профіль».

Гроші, на будівництво Палацу спорту розраховують залучили і з держбюджету – про це сказав міський голова Владислав Атрошенко.

Так само, розраховували на фінансування будівництва Палаців спорту у Хмельницькому і Рівному. У Хмельницькому будівництво Палацу за майже 300 мільйонів гривень зараз призупинили через брак грошей. У Рівному за 2 роки Палац спорту побудували наполовину.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
13.08.2020