Новини Чернігова

У Чернігові визначили список книг, що надрукує ОДА

У Чернігові визначили список книг, що надрукує ОДА

Учасники комісії з питань підтримки місцевого книговидання, що діє при облдержадміністрації, зібралися, щоб підбити підсумки обласного конкурсу рукописів місцевих авторів та сформувати видавничий план на 2019 рік.

Конкурс проводиться щороку з метою відкритого відбору творів для випуску друком за кошти обласного бюджету у рамках Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівської області на 2016–2019 роки.

Таким чином забезпечується популяризація кращих зразків творчості авторів Чернігівщини, які не мають перспективи випуску у комерційних видавництвах, але водночас залишаються суспільно важливими та потенційно запитуваними читачами. Видані книги безкоштовно розповсюджується серед бібліотек, інших закладів освіти і культури Чернігівщини.

Про це повідомили в департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

У Чернігові визначили список книг, що надрукує ОДАГолова комісії — директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ігор Слезко — зазначив, що цьогоріч на випуск книг місцевих авторів передбачено 198 тисяч гривень. Разом з тим, майже 90 тисяч вже було використано на публікацію позаконкурсного видання: І тому Книги пам’яті Чернігівської області «Герої Сіверського краю».

На конкурс цього року надійшло 29 рукописів. З-поміж них учасники комісії з питань підтримки місцевого книговидання обрали 9 для включення у видавничий план. Саме ці книги підлягатимуть друку за обласні кошти. Черговість їхнього випуску комісія визначила окремим рейтинговим голосуванням:

 • «За годину до раю», авторка — Лілія Черненко; літературно-художнє видання (повість).
 • «Кришталевий птах», авторка — Тетяна Винник; літературно-художнє видання (повістина для дітей).
 • «Народна культура Чернігівського району (традиція та сучасний стан побутування)», колектив авторів; редакційна колегія — Олександра Бріцина, Олександр Васянович, Катерина Литвин, Аліна Ярова; науково-популярне видання (збірка статей з етнології, фольклористики та мистецтвознавства).
 • «І лелека не звиє гніздо…», авторка — Валентина Барабанова; громадсько-політичне видання (збірка публіцистичних творів).
 • «Селекція літер», автор — Іван Баран; літературно-художнє видання (збірка віршів).
 • «Право на щастя, або Роздуми сучасної жінки», авторка — Наталія Коса; літературно-художнє видання (збірка поетичних та прозових творів).
 • «Про те, як надворі дощ моросить», автор — Володимир Кравченко; літературно-художнє видання (збірка віршів).
 • «Хроніки втраченого шансу: Шлях суверенної демократії», автор — Сєргєй Карась; літературно-художнє видання.
 • «На інтимнім фронті тиші не буває», автор — Василь Щербонос; літературно-художнє видання (збірка поетичних творів).
 • Обласний конкурс рукописів місцевих авторів 2019 року було оголошено 27 березня поточного року. Прийом матеріалів тривав з 1 квітня до 8 травня.

  У Чернігові визначили список книг, що надрукує ОДА

  Рукописи, що увійшли до видавничого плану, виходитимуть друком до кінця року відповідно до визначеної черговості та в межах наявних фінансових ресурсів.

  Електронні копії виданих книг також будуть розміщені в окремому розділі вебсайту облдержадміністрації.

  Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

  Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

  07.07.2019
  Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова