Новини Чернігова

У Чернігові виступив музикант, на честь якого названо планету

  • У Чернігові виступив музикант, на честь якого названо планету
  • У Чернігові виступив музикант, на честь якого названо планету

Чи так уже багато на світі музикантів, на честь яких астрономи називають планети? А тим часом одна з малих планет Сонячної системи носить ім’я В’ячеслава Самофалова — сучасного українського баяніста та композитора, який 24 квітня 2019 року разом із відомою піаністкою, лауреатом міжнародних конкурсів, солісткою Національної філармонії України Марією Віхляєвою з успіхом представив свою програму «Від Баха до Гальяно» на сцені обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм.

В’ячеслав Самофалов — народний артист України, соліст Національної філармонії, професор, лауреат багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів, зокрема «Citta di Castelfidardo» (Італія), «Astor Piazzolla» (Італія), «Coupe Mondiale» (Данія). Музикант активно презентує у світі українську музичну культуру: його шанувальниками є глядачі Німеччини, Франції, Італії, Швейцарії, Голландії, Перу, Колумбії, Сальвадору, Еквадору, Коста-Ріки, Панами, Данії, Швеції, Угорщини.

Перу В’ячеслава Самофалова як композитора належать такі твори, як «Поліфонічний зошит», «Сюїта стародавніх танців», «Колумбійський карнавал», «Мальовнича Україна», «Листи мого дитинства»… П’ять років тому його композицію «Ave Maria» благословив Папа Римський.

Цей твір був внесений і до програми «Від Баха до Гальяно», яка була представлена чернігівському глядачеві (ведучий концерту — Ігор Василенко). Програма В’ячеслава Самофалова і Марії Віхляєвої певним чином репрезентувала різні етапи розвитку світового музичного мистецтва — в ній прозвучала музика від Йоганна Себастьяна Баха і Антоніо Вівальді до Астора П’яццолли і Рішара Гальяно.

25.04.2019
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова