Новини Чернігова

У Чернігові відзначили п’яту річницю з дня створення 119 окремої бригади територіальної оборони

Вшанували загиблих героїв хвилиною мовчання та нагородили понад 100 бійців. У Чернігові відзначили п’яту річницю з дня створення 119 бригади територіальної оборони. Її командир Олексій Висоцький розповів, бригаду сформували у 2018 році, її основним завданням на той час була підготовка оперативного резерву на планових навчаннях.

Олексій Висоцький
Олексій Висоцький. ФОТО: Суспільне Чернігів

“Під час повномасштабного вторгнення підрозділи бригади виконували завдання разом з 1 окремою танковою бригадою, 58 окремою мотопіхотною бригадою. Підрозділи бригади почали з 25 лютого виконувати бойове завдання на визначених рубежах. На даний час підрозділи нашої бригади виконують завдання на Сході”, — сказав Олексій Висоцький.

Під час повномасштабного вторгнення 119 бригади територіальної оборони вела бої у Новоселівці, Шестовиці, Ягідному, Лукашівці та на околицях Чернігова.

Іван Чаус
Іван Чаус. ФОТО: Суспільне Чернігів

“Сьогодні у нас п’ятиріччя з дня створення бригади, яка з перших днів захищала нас, наш рідний Чернігів. Ми сьогодні згадали загиблих, тих, котрі віддали життя не тільки за Чернігів, а й тих, хто сьогодні боронять Бахмут та інші регіони нашої країни. Ми повинні не забути наших герої”, — розповів капітан Іван Чаус.

Відзнаку “Народний Герой України” отримала Параска Демчук, мати загиблого бійця бригади, Героя України Олександра Мацієвського, якого росіяни розстріляли після слів “Слава Україні”. Олександр працював електромонтером у Києві. З початку повномасштабного вторгнення добровольцем пішов у військкомат. Навесні захищав Чернігівщину, а в грудні 2022 року брав участь у боях на сході України, поблизу Соледара.

Параска Демчук
Параска Демчук. ФОТО: Суспільне Чернігів

“Шкода, що цю нагороду отримує мій син посмертно. Нагорода, яку отримав мій син гідна кожного героя, який захищає нашу землю. Дякую всім, хто був поруч з моїм сином. Дякую всім, хто підтримував, коли я дізналася про смерть сина. Це дуже боляче”, — розповіла Параска Демчук.

Нагадаємо, 27 серпня 2022 року Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний вручив Бойовий Прапор Чернігівській бригаді територіальної оборони.

Читайте також

На Чернігівщині попрощалися з трьома бійцями — батьком та сином Олександром і Дмитром Костюками, Богданом Скакуновим

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело: Суспільне мовлення України
2023-03-29 20:24:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин