Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Чернігові відзавтра почнуть працювати муніципальні інспектори з паркування

У Чернігові відзавтра почнуть працювати муніципальні інспектори з паркування

Муніципальні інспектори з паркування у Чернігові запрацюють на території міста вже з завтрашнього дня.

Сьогодні, 30 червня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення «Про надання повноважень інспекторам з паркування».

Віднині посадові особи – інспектори з паркування відділу контролю за паркуванням управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради уповноважені:

Від імені виконавчого комітету Чернігівської міської ради розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою, третьою і сьомою статті 122, частинами першою, другою та восьмою статті 152-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накладати адміністративні стягнення.

Проводити тимчасове затримання транспортних засобів у випадках, передбачених статтею 265-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до Порядку тимчасового затримання інспекторами з паркування транспортних засобів та їх зберігання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 990.

Як доповів на засіданні виконкому керівник міського управління ЖКГ, основна функція інспекторів – не примусова евакуація, а наведення порядку. Адже про те, що не можна паркуватися на велодоріжках, на пішохідних переходах, на газонах, на тротуарах усі знають, але іноді все одно так роблять.

Основним засобом впливу буде штраф. Є нюанс: штрафувати будуть не водія, а власника транспортного засобу.

«Початок роботи інспекторів у місті буде вже з завтрашнього дня, але ми діятимемо поступово. Поки що прямого доступу через ЦНАП до реєстру власників транспортних засобів у нас ще немає, він буде десь за 2-2,5 місяці. Тому зараз ми ще будемо виписувати попередження, потім – брати інформацію і надсилати протоколи, тобто це ще трохи повільніший процес, ніж буде згодом. Поки що працюватимемо так, щоб всі звикли до того, що якщо машина буде запаркована в неналежному місці, на лобове скло під «двірники» буде вкладена постанова, згідно якої треба буде заплатити протягом 10 днів – 50%, а якщо більше 10 днів – то всі 100% від штрафу. Якщо хтось не згоден – може йти в суд. Але хочу сказати, що за рішенням суду сплатити цей штраф буде дорожче мінімум у три рази, тому що судовий збір дорожчий ніж штраф. А на 100% це запрацює, я думаю, у вересні-на початку жовтня, коли ми отримаємо всі дозволи і «наб’ємо руку» на самій роботі», – уточнив він.

 Джерело – прес-служба Чернігівської міської ради

Фото з мережі

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
30.06.2021

Залишити відповідь