Україна і світ

У Чернігові відреставрували унікальні ікони: фото та відео

У Чернігові відреставрували унікальні твори іконописців 18, 19 та 20 століть. Ікони збирали по зруйнованих та пограбованих церквах, потім вони ще багато років пролежали у сховищах.

Зараз ці ікони відреставровані та гарні, та ще рік тому вони були в аварійному стані.

За словами фахівців, реставрувати такі роботи надзвичайно складно. Адже потрібно розуміти не тільки сам процес реставрації, а й знати біологію, фізику, хімію, мистецтвознавство, мати аналітичний розум та гарну інтуїцію.

Реставрація – це завжди дуже клопітно. Вона ніколи не була вона дешевою чи дуже швидкою. Потрібен час, якесь натхнення, консультації,
– пояснив Павло Солобай, реставратор.

Чернігівські реставратори повернули з небуття двадцять дві ікони.

У Чернігові відреставрували унікальні ікони: фото та відео

Реставрація кожної ікони – це окрема історія. Олександр Ткач розповів: коли під час роботи з іконою “Преображеніє Господнє” почали знімати шари поверхневих забруднень, виявилося, що є ще один шар, давніший. 

У Чернігові відреставрували унікальні ікони: фото та відео

Щоб вирішити долю ікони, збирали цілу реставраційну раду. В результаті – залишили частково і нижній шар 19 століття, й більш свіжий, 20-го.

Втім, лікуючи ікону, реставратор приносить в жертву частинку себе. Адже майстрам доводиться працювати зі шкідливими для здоров’я речовинами. Проте їх це не зупиняє.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
24.04.2019

Close