Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Чернігові відновили реставрацію обласної філармонії: що вже зробили і що планують зробити

У Чернігові відновили реставрацію обласної філармонії: що вже зробили і що планують зробити

Реставрація будівлі обласної філармонії у Чернігові розпочалась близько двох років тому, у 2019-му. Реалізувати проєкт планували упродовж трьох років. Загальна кошторисна вартість – майже 31,8 мільйона гривень.

Про це Високому Валу повідомили в пресслужбі Чернігівської ОДА.

У 2019 році на реставраційні роботи було освоєно понад 3,3 мільйона гривень, у 2020 році – 5,9 мільйона.

Решту фінансування — більше 22 мільйонів гривень — планують освоїти у поточному році. При цьому майже 19,9 мільйона гривень очікують з державного бюджету, а 2,2 мільйона складе співфінансування з обласного бюджету.

Протягом минулого періоду 102 вікна приміщення філармонії були замінені на сучасні енергозберігальні, 11 старих дверей — на нові дубові. Крім того, були відреставровані кладка і фасади, відновлені ліпні вироби — складні фігурні рельєфні орнаменти, замінені водостічна система та покриття тротуару біля будівлі.

Не менший обсяг робіт запланований і на поточний рік. З-поміж іншого проєкт передбачає зробити приміщення філармонії більш доступним для маломобільних груп населення: тут облаштують спеціальний підйомник та санвузли.

Крім суто реставраційних робіт, заплановані закупівля та монтаж механічного, світлового, звукового та мультимедійного обладнання, придбання та навішування одягу сцени, заміна крісел глядацької зали.

Фото — пресслужба Чернігівської ОДА.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
14.05.2021