Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Чернігові ветерани всіх рівнів зібрались на пленум

Ветерани Чернігівщини зібрались разом, щоб обговорити свої проблеми та плани на майбутнє.

«Про роботу ветеранських організацій області. Які завдання стоять у майбутньому перед ветеранами та ветеранськими організаціями. Оце основне таке питання. Фінансування»,- Ірина Четвертак, голова Чернігівської міської ветеранської організації.

У Чернігівській обласній раді пройшов черговий пленум обласної ветеранської організації, одного з найбільших громадських формувань області.

«Організація об’єднала у своїх лавах ветеранів усіх часів. Ветеранів Німецько-радянської війни, Другої світової війни, Афганістану й учасників бойових дій в АТО. Також у наших лавах ветерани праці та пенсіонери. Загалом наша організація нараховує 160 тисяч осіб»,- Анатолій Скуратович, голова Чернігівської обласної організації ветеранів України.

Ветеранам вручали різноманітні відзнаки та подяки. У Пенсійному фонді розповіли, що всі ветеранські чи інші пенсійні виплати нараховують вчасно.

«Щодо пенсійного забезпечення ветеранів, то воно передбачене численними законами, постановами Кабміну. Пенсійним фондом, вони всі виконуються, призначаються, виплачуються згідно з графіками»,- Юрій Юрченко, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Чернігівській області.

Самі ж члени організації розповіли про складні будні.

«Раніше ветеранські організації держава фінансувала, було більше можливостей надавати допомогу ветеранам. Зараз усе на громадських засадах. На ветеранські організації держава грошей не виділяє»,- Костянтин Овчинкін, ветеран Другої світової війни.

Про залучення благодійної допомоги та свою волонтерську діяльність.

«Ми людям допомагаємо, бо немає в нас медичного працівника в селі. Ми ходимо, вимірюємо тиск, рівень цукру в крові. Просто так спілкуємося. А оскільки я голова, ми акцій багато запровадили. Перше – це берегти пам’ятні місця»,- Ольга Сірик, керівник ветеранської організації в селі Шестовиця.

Та про те, звідки черпають натхнення. Зокрема, окремі ветерани створюють неймовірні елементи народної творчості.

«Це натхнення. Це спокій. Це все для мене»,- Людмила Спутай, голова низової ветеранської організації Жукоткинського старостинського округу.

Загалом пленум ветеранської організації – це ще одна можливість для людей, які колись для спільного блага не шкодували ні сил, ні здоров’я, нагадати про те, що вони є і що вони потребують підтримки.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

12.08.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова