Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Чернігові вдвічі зросте кількість відеокамер: депутати підтримали Програму «Безпечне місто» на наступні чотири роки

У Чернігові вдвічі зросте кількість відеокамер: депутати підтримали Програму «Безпечне місто» на наступні чотири роки

Депутати Чернігівської міської ради сьогодні, 1 грудня, на сесії ухвалили Програму «Безпечне місто» на 2021-25 роки.

За проголосували 24 депутати. Програма діятиме вже з початку 2021 року.

Відповідно до Програми на вулицях Чернігова протягом наступних 5 років планується встановлення 250 відеокамер – по 50 камер спостереження протягом наступних 5 років.

Наразі у Чернігові у рамках реалізації такої самої програми з 2016 по 2020 роки встановлено 233 відеокамери. В тому числі – на п’яти в’їздах у місто, на основних перехрестях, у паркових зонах, підземних переходах біля готелю «Україна» та на Шерстянці, на кладовищі «Яцево».

Також діє моніторинговий центр для зберігання та обробки переданих даних.

На думку керівника управління ЖКГ Ярослава Куца, програма у 2016-2020 роках зарекомендувала себе як ефективний інструмент для підвищення рівня безпеки у місті, тому є доцільність її продовжити на наступні 5 років.

Згідно документа, планується з 2021 по 2025 роки витрачати щороку більше 8 мільйонів гривень. 6 мільйонів буде направлятися на розширення існуючої мережі, а від 2,2 до 2,6 млн – на її реконструкцію. Загалом за 5 років це обійдеться місту в 42 мільйони гривень.

Разом з тим, є питання щодо ефективності програми. Зокрема, на сесій виступив представник «Національного корпусу» активіст Олександр Тарнавський.

Він зазначив, що громадськість потребує аналізу ефективності Програми: скільки і яких злочинів було розкрито чи попереджено за допомогою наявних відеокамер. Наразі ж, за його словами, доцільність та ефективність оцінити неможливо.

«Потрібно бачити щорічний звіт, якого зараз немає. Скільки було виявлено вандалів, які розбивали зупинки? Скільки коштів вдалося завдяки відеоспостереженню повернути до бюджету? Якщо сума менша, ніж витрачено на Програму – то яка доцільність? Може прости кошти на ремонти витратити?» – звернувся до міського голова Олександр Тарнавський.

Також він зауважив, що як і раніше на будівлях міста з’являється багато написів – реклами наркотиків. Невідомо, чому на це не вплинуло збільшення кількості камер.

Крім того, Тарнавський висловив сумнів щодо правильного підходу в адресній програмі. Зокрема, на його думку є чимало місць, де використання камер недоцільне, натомість їх там висить по кілька штук.

Депутатка Марина Рейко («Європейська солідарність») запропонувала поставити Програму на паузу на рік:

«Враховуючи прогнозоване недоотримане надходжень, варто повернутися до фінансування Програми наприкінці 2021 року, коли ми поборемо коронавірус. А зараз, якщо є зайві 50 мільйонів – давайте спрямуємо їх на охорону здоров’я».

Джерело — 0462.ua

Фото — з мережі.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
01.12.2020