Новини Чернігова

У Чернігові сьогодні пройшла акція «Чернігів питає: хто замовив Катю Гандзюк»

Запалені фаєри і плакати зі словами: «Хто замовив вбивство Гандзюк» – так у Чернігові сьогодні пройшла акція «Чернігів питає: хто замовив Катю Гандзюк».  Спершу біля Катерининського храму  25 чернігівців  провели хвилину мовчання – в пам’ять про жертв геноциду кримськотатарського народу. Потім оголосили вимоги до нової влади України.

Денис Мурза, співорганізатор акції «Чернігів питає: хто замовив Катю Гандзюк»: «Цією акцією ми хочемо показати, що новообраний президент Володимир Зеленський наразі матиме всі інструменти для того, аби очистити стару владну «кришу», яка покривала напади на активістів по всіх містах України, і відповісти на теж саме питання, хто замовив Катю Гандзюк?»

Як сказав співорганізатор акції Денис Мурза, її учасники вимагають розслідування вбивств та нападів на громадських активістів та притягнення до відповідальності замовників убивства Катерини.

Олександр Максимець, координатор «С 14» в області: «Тоді ми вимагали це від Порошенка, тепер ми вимагаємо це від нового президента. Через 2 дны в нього інавгурація, то нехай він пам’ятає, що громадськість тримає це на контролі. І ми цьому спуску не дамо, адже напади на громадських активістів, вибачте, вони поділяють на «ми» і «ви». Громадські активісти нібито заважають постійно жити і щось вимагають, і їх ніби краще прибрати, і всі будуть мовчати. Мовчання вбиває, і ми ніколи мовчати не будемо.»

Ірина Костенко, учасниця акції: «Багато людей на деякі речі закривають очі, і якщо так зроблять всі, люди будуть чинити безлад безкарно.»

Сергій Зосименко, учасник акції: «Катя одна з майже сотні активістів, які були побитими або розстріляними. Але справа дійшла повноцінного кінця лише в одиницях. Ми хочемо аби була повноцінна реакція і повноцінне покарання за це.»

31 липня 2018 року у Херсоні біля під’їзду будинку чоловік вилив на радницю міського голови Херсона кислоту. Тоді Катерина Гандзюк потрапила до реанімації, 4 листопада померла у лікарні.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи


Джерело: UA: Чернігів
18.05.2019