Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Чернігові сквер Попудренка хочуть перейменувати, а братську могилу – перенести на «Яцево»

У Чернігові сквер Попудренка хочуть перейменувати, а братську могилу – перенести на «Яцево»

Перейменувати сквер Попудренка на Магістратський або імені Левка Лук’яненка та перенести з нього братську могилу на кладовище «Яцево».

Такі пропозиції мають чернігівські історики. Їх вони обговорили на зустрічі з міським управлінням культури, повідомляє Суспільне Чернігів.

Сквер Попудренка у центрі Чернігова з’явився у 1850-х роках, і в різні часи називався Театральним, імені Заливчого, Піонерським, імені Попудренка. Історик Сергій Бутко пропонує сквер перейменувати та назвати на честь Левка Лук’яненка.

«Те, що його треба перейменувати, у нас повний консенсус, всі історики «за». А от як найменувати, є різні точки зору. Людина 27 років пробула у в’язницях, таборах, він боровся, виявив повну незламність, він написав текст відновлення української держави. І в Чернігові нема нічого такого видатного, щоб можна було показати: так, це наш справжній земляк», – говорить Сергій Бутко, представник Інституту національної пам’яті в області.

Називати сквер іменем партизанського командира Миколи Попудренка не можна, вважає Сергій Бутко. Історик та директор обласного історичного музею ім. В. Тарновського Сергій Лаєвський пропонує назвати сквер Магістратським, бо поруч розташовані колишня та нинішня будівлі міської ради.

«Підтримуючи ідею віддати належне самоврядуванню, його значенню, я й пропоную, щоб цей сквер отримав назву Магістратський. Ця назва аполітична, вона швидше нагадування того, що наші громадяни мають права, які міська рада зобов’язана реалізовувати. Саме це місце може стати майданчиком для висловлення містянами своєї точки зору, яка має і буде почута в міській раді», – каже Лаєвський.

У Чернігові сквер Попудренка хочуть перейменувати, а братську могилу – перенести на «Яцево»

Також порушили питання перенесення братської могили зі скверу на кладовище «Яцево».

Сергій Бутко вважає, що більшість чернігівців не знають про братські могили воїнів Червоної армії, які загинули у Другій світовій війні. На думку історика, у центрі міста не має бути поховань, де проходять концерти та гуляння. Погоджується із такою думкою і Сергій Лаєвський. Він каже, зі скверу вже перенесли дві могили – Попудренка та Капранова, вони перепоховані на кладовищі Яцево.

Після перенесення могил треба буде впорядкувати та створити напис, щоб люди знали, що це воїни Червоної армії, вважає Сергій Лаєвський.

Перейменування скверу має обговорити комісія з топоніміки. І зміну назви, і перепоховання має затвердити міська рада.

У Чернігові сквер Попудренка хочуть перейменувати, а братську могилу – перенести на «Яцево»

Фото – Суспільне Чернігів

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
30.06.2021

Залишити відповідь