Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Чернігові ще близько 200 лікарняних ліжок треба забезпечити киснем

У Чернігові ще близько 200 лікарняних ліжок треба забезпечити киснем

Станом на ранок 17 листопада у стаціонарах чернігівських лікарень з підтвердженим коронавірус і підозрою на нього перебуває 291 пацієнт.

З них отримує кисневу терапію 81 людина та 6 осіб перебувають на ШВЛ-апаратах.

Про це сказала заступниця начальника міського управління охорони здоров’я Ольга Малець на щотижневій розширеній нараді в міськраді.

Всього в лікарнях Чернігова у наявності 42 ШВЛ-апарата. Також у чернігівських лікарнях наразі 58 стаціонарних кисневих точок і ще 92 – завдяки концентраторам кисню. Якщо перерахувати на ліжко-місця, то забезпеченість складає 35%. Враховуючи загальну кількість точок, одночасно отримувати кисень можуть 150 осіб.

Затребуваність кисневих «точок» поступово зростає, адже останнім часом поступають пацієнти саме з важким перебігом цієї хвороби. Серед них 80% – це група ризику – ті, які мають інші супутні захворювання, та люди літнього віку.

Наразі Міністерством охорони здоров’я України поставлене завдання, щоб кисневою підтримкою були забезпечені не менше 80% ліжко-місць для госпіталізації ковідних хворих. Тобто наразі дозабезпечити доступом до медичного кисню в Чернігові необхідно ще близько 200 лікарняних ліжок.

«Зараз перед закладами охорони здоров’я стоїть завдання поступово закуповувати кисневі концентратори. Вартість їх складає від 52 тис. грн до 174 тис. грн у залежності від об’єму. Є 5-ти, 10-ти та 15-ти літрові кисневі концентратори. Найбільш ефективними є ті, що мають більшу потужність», – повідомила Ольга Малець.

Нагадаємо, в міських лікарнях Чернігова сумарно є 430 «ковідних» ліжко-місць.

Фото з мережі

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
17.11.2020