Новини Чернігова

У Чернігові розпочався дводенний чемпіонат з веслування на байдарках і каное

Більше сотні спортсменів змагалися у веслуванні на байдарках і каное сьогодні у Чернігові. Тут розпочався дводенний обласний чемпіонат з цього виду спорту. Запливи були окремо для хлопців і дівчат у чотирьох вікових групах – підлітки, юнаки, юніори та дорослі. Кращі спортсмени зможуть представляти Чернігівщину на чемпіонаті України, який розпочнеться за два тижні у Ковелі Волинської області.

13-річна Жанна Прядко – одна з сотні учасників обласного чемпіонату з веслування на байдарках і каное. Спочатку вона дивиться, як гребуть інші.

Жанна Прядко, учасниця змагань

«Я взагалі хотіла піти на плавання, але коли дізналась, що на байдарках теж можна плавати, захотіла спробувати. Якось так і вийшло. Я намагатимусь зайняти  перше місце будь-якою ціною».

За годину Жанна на байдарці долає 200 метрів. У своєму запливі фінішує першою із результатом  майже 55 секунд.

Жанна Прядко, учасниця змагань

«Спочатку перед стартом було дуже важко, а потім все було краще. Далі було дуже легко. Я дуже рада, що змогла зайняти перше місце».

Біля фінішу за свого сина Олексія вболіває Лариса Степанець.

 Лариса Степанець, мама учасника змагань

«Я не пропустила жодного змагання, ми завжди з татом підтримуємо його.  Емоції дуже такі, знаєте… Я не можу стримати себе, я настільки вболіваю за нього, настільки за нього переживаю, настільки його підтримую».

Після запливу жінка дивиться результати і зустрічає сина. Олексій 200 метрів подолав шостим.

 Олексій Степанець, учасник змагань

«Міг би краще зробити. Але через те, що там були коряги, які заважали – я  за них спіткнувся і не зміг припливти тим, яким хотів. – А яким ти хотів приплисти? – Хотів припливти четвертим».

 На фініш півкілометрової дистанції Олексій проходить четвертим. Каже, допомагає підтримка батьків.

Олексій Степанець, учасник змагань

«Коли я їх чую, можу прискоритись. Це як бойовий дух, який підтримує».

Кращі спортсмени зможуть поїхати на чемпіонат України, розповів  Сергій Гамалій – директор дитячо-юнацької спортивної школи з веслування. Вона входить до  обласної організації фізкультурно-спортивного товариства “Україна”.

Сергій Гамалій, директор ДЮСШ з веслування на байдарках і каное

«Тут представлені всі вікові групи: дорослі, юніори, юнаки та підлітки. Дистанції – 200, 500 і 1000 метрів. Завтра будуть «двійки» на Десні в районі пішохідного мосту біля наших баз. В байдарці в одному віці будуть хлопець і дівчина.  Іде відбір на чемпіонат України, який буде в Ковелі за два тижні. Це юнаки і підлітки, дві вікові групи».

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

” frameborder=”0″ allowfullscreen>
Джерело: UA: Чернігів
24.05.2019