Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Чернігові презентували проект реконструкції скверу Попудренка

На сайті Чернігівської міської ради з’явився проект реконструкції скверу Попудренка. Його обговорення із громадськістю пройде в режимі онлайн.

Проєктні рішення передбачають перекриття руху автотранспорту по вул. Магістратській (у частині, що межує зі сквером) для формування нової пішохідної алеї. Завдяки цьому рішенню громадський простір стає більш відкритим, а також об’єднуються будівлі Чернігівської міської ради і Чернігівського обласного молодіжного центру (кінотеатру) зі сквером. У Чернігівському обласному молодіжному центрі планується створення вільного освітнього та просвітницького молодіжного простору, що дозволить самому скверу бути місцем “open-space” для молоді.

Зі сторони вул. Кирпоноса, запроєктовано автомобільну стоянку, що розрахована на 25 автомобілів і призначена для обслуговування відвідувачів скверу. Крім того, для користувачів екологічного транспорту на території скверу передбачено розміщення велосипедних парковок.

Громадсько-ділова зона території навколо скверу диктує характер функціонального зонування самої рекреації. Подібне оточення не припускає розміщення поблизу активних зон, проведення дозвілля на яких спричиняє високий рівень шуму. Навколишня забудова та пам’ятки історії, що знаходяться на ділянці проєктування, сприяють утворенню простору для відпочинку, спілкуванню з друзями та близькими, а також є буферною зоною для проведення свят та інших заходів.

Центральну алею скверу планується розширити та підкреслити групами струменів пішохідного фонтану, який буде представлено у вигляді лабіринту зі струменів води.

Передбачено облаштування газонів у формі витягнутих прямокутників. Горизонтальні лінії озеленення візуально продовжуються завдяки застосуванню у покритті доріжок граніту відмінного за розміром від іншого покриття. Всю ділянку скверу пронизують горизонтальні смуги граніту та зелені, що створюють лаконічний та стриманий образ рекреації, який підкреслено архітектурою оточуючих адміністративних будівель.

Проєктом запропоновано оновлення зовнішнього вигляду монументу братської могили 24-х радянських воїнів: облицювання пам’ятки металевими панелями з перфорованими іменами загиблих воїнів. У вечірній час передбачається підсвічування перфорованих написів. Напроти будівлі Чернігівської обласної державної адміністрації відведено зону для розміщення монументу пам’яті загиблим Героям Небесної Сотні.

На даний час сквер ім. Попудренка характеризується наявністю великої кількості дерев та інших зелених насаджень, частина яких досягли вікової межі, як наслідок – існує потреба у проведенні заходів з реконструкції. З метою забезпечення естетичної привабливості скверу проєктом планується висадка 128 дерев (граби, платани, сакури), а також майже 4000 декоративних кущів та багаторічних трав різних видів. Зазначені заходи з озеленення дозволять гармонійно поєднати зелені насадження із архітектурними композиціями скверу.

Покриття доріжок скверу планується виконати смугами граніту двох типів розмірів для підкреслення геометричного планування ділянки.

Запропонований варіант реконструкції скверу надає можливість для відпочинку як для громадян, котрі надають перевагу активному проведенню часу, так і тим відвідувачам, які полюбляють проводити вільний час у затишку на природі.

Пішохідний фонтан, який пропонується розташувати у сквері – це не лише візуальний елемент системи благоустрою скверу. Волога створює комфортний мікроклімат на головній алеї скверу, що в свою чергу дає необхідну прохолоду у центрі міста. Поєднання вологи фонтану та затінку високих дерев надасть можливість створити комфортне місце для відпочинку громади у літню спеку.

Чинним законодавством України передбачається проведення громадських обговорень щодо проєктів містобудівної документації, які заплановані до реалізації. Враховуючи те, що на даний час в Україні триває пандемія коронавірусу Covid-19, прийнято рішення провести голосування у режимі онлайн. Будь-які зауваження та пропозиції  просимо надсилати поштою за адресою:14000, м Чернігів, вул. Реміснича, 19 або на e-mail gkh@chernigiv-rada.gov.ua з позначкою «Сквер Попудренка, пропозиції та зауваження».
Термін розгляду пропозицій – до 01 травня 2021 року.

Висловте свою думку онлайн (дорадче голосування)

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

29.03.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова