Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У Чернігові місцевий бізнес підтримають поверненням частини ПДФО

У Чернігові місцевий бізнес підтримають поверненням частини ПДФО

З початку війни 24 лютого 2022 року місто-герой Чернігів прийняв на себе один з найважчих ударів російських окупантів та тримав основну оборону на Сіверcькому напрямку. Враховуючи негативні соціально-економічні наслідки російської військової агресії, з метою підтримки бізнесу міста Чернігова виконавчим комітетом міської ради 18 квітня прийняте рішення про відшкодування підприємцям 15% сплаченого ними податку на доходи фізичних осіб – найманих працівників (ПДФО). Це чверть від тої частини ПДФО, яка йде до бюджету міської територіальної громади (загалом, 25% ПДФО йде державі, 15% області і 60% місту).

Це захід стимулюючого характеру має показати: навіть у цей скрутний для всіх час у Чернігові про місцевий бізнес пам’ятають, прагнуть заохотити тих, хто не вивіз або не закрив виробництво, зберіг робочі місця.

Як відзначив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на засіданні виконкому – це, можливо, більше моральна підтримка (якщо підприємець платить працівникові, приміром, 10 тисяч гривень, то зі сплаченого на них податку йому повернуть 270 гривень). Але для малих і середніх підприємств, які мають значний штат працівників і виплачують заробітні плати, й ці кошти можуть бути потрібними. Використати їх можна як на розвиток, так і на що завгодно, в тому числі – додати до плати працівникам.

– Я усіляко вітаю бізнес, який повертається до міста. Ми розуміємо ризики жити й інвестувати кошти за 70 кілометрів від божевільної агресивної країни, – наголосив Атрошенко. – Я звертаюся до всього бізнесу. Я буду ставити питання перед Урядом на будь-якому рівні про необхідність термінового, невідкладного прийняття закону, який би вже зараз чітко гарантував податкові преференції.  Ми повинні стимулювати бізнес, який би все-таки – хоча б не на рівні безпеки, а на рівні податкових преференцій – мав привілеї і працював у прикордонних містах. І щоб зараз пришвидшити цей поштовх – не маючи коштів, не маючи ніяких можливостей абсолютно для цього в бюджеті – ми робимо перший крок, – підкреслив Атрошенко.

Міський голова Чернігова додав, що переконаний: якщо сьогодні згаяти місяць або два – це на майбутнє згаяти роки. Тому подібне рішення приймається саме зараз.

Можливість повернути частину ПДФО відповідно до цього рішення буде у всіх суб’єктів господарювання міста Чернігова, крім державних і комунальних підприємств (установ, організацій), а також крім підприємств-монополістів (постачальників газу, електроенергії, виробників тепла тощо). Перелік цих окремих суб’єктів господарювання та окремих сфер економіки, на які рішення не буде поширюватися, визначать ще одним рішенням виконавчого комітету міської ради.

Відшкодування буде здійснюватися з 01 квітня 2022 року за письмовим зверненням суб’єкта господарювання до Чернігівської міської ради.

***

Принагідно на засіданні виконкому Владислав Атрошенко публічно вибачився перед керівником групи компаній «Полімермаш» Олександром Суворовим за поширення неперевіреної інформації, нібито це підприємство переводить свої виробничі потужності в Тернопільську область. Міський голова зазначив, що ця інформація виявилася хибною. І що робить це спростування із задоволенням та радий, що патріотичний чернігівський бізнесмен і передове підприємство лишаються працювати в нашому місті.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

21.04.2022
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин