Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У чернігівки діагностували рак молочної залози, зробили операцію, а після виявилось, що раку і не було

У чернігівки діагностували рак молочної залози, зробили операцію, а після виявилось, що раку і не було

Діагностували рак молочної залози, зробили операцію, а після виявилось, що раку і не було.

Ользі Одарченко видалили частину грудей і 10 лімфовузлів, повідомляє Суспільне.

Все, через лікарську помилку, каже жінка. А через два роки в неї діагностували лімфодему, як наслідок проведеної тоді операції. Хірург-онколог Олександр Заїка, який прооперував жінку, стверджує, все зробив згідно протоколу, а для операції були всі показання.

Чернігівка Ольга Одарченко повністю змінила гардероб, заново вчилася фарбувати вії і тримати голку.

Під час щорічного медичного огляду у жінки діагностували ущільнення в молочній залозі. В онкодиспансері у жінки діагностували рак.

«При чому відразу 1-2 ступеня і потрібно було робити термінову операцію. Мені зробили радикальну резекцію і видалили 10 лімфовузлів», – згадує жінка.

За тиждень після операції з’ясувалося, що раку в Ольги не було.

«Через 8 днів приходить мій лікар, Заїка, і каже: «В тебе раку не було. В тебе все добре». Все, що я змогла зрозуміти, це те, що воно було схоже на рак. Виписали мене з діагнозом фіброадемамотоз – це доброякісне утворення. Його не вирізають, а проходять обстеження, щоб подивитися, чи зростає, чи ні», – розповідає вона.

Жінка виписалася зі лікарні і почала повертатися до звичного життя. За рік відчула дискомфорт в руці, а за два роки в неї діагностували лімфодему. Через видалення лімфовузлів, організм перестав витримувати навантаження і рука почала набрякати.

У чернігівки діагностували рак молочної залози, зробили операцію, а після виявилось, що раку і не було

«Я вважаю, що помилилися два лікарі. Це лаборант, яка робила це дослідження і яка дійшла такого висновку і лікар, який видалив мені здорові лімфовузли. Разом з доброякісним ущільненням», – каже Ольга.

Оперували жінку в Чернігівському медичному центрі сучасної онкології. Хірург-онколог, який вів жінку каже, все робив згідно з протоколом лікування.

«Я як хірург, маючи такі аналізи і такі показники до операції, діяв згідно з протоколом. Якщо у нас є доопераційний аналіз раку, ми протягом 10 днів маємо або зробити операцію, або приступати до лікування. Ми не можемо пацієнта з пухлиною залишати і спостерігати, тим паче на ранній стадії», – сказав хірург-онколог Олександр Заїка.

Лімфовузли видалили, бо цього потребувало лікування, каже Олександр Заїка.

«Коли рак, щонайменше 10 лімфовузлів патоморфолог має подивитися. Тому лімфодесекція полягає в тому, що з пухлини повинні взяти ще й лімфовузли, щоб виключити перехід пухлини на лімфовузли. Це може потягнути за собою додаткове лікування», – каже лікар.

Після операції аналізи Ольги досліджували вже інші лікарі, лікарі-морфологи. Вони і зробили висновок, що раку в жінки не було.

«Донині я не можу бути впевнений, що там не виявили рак. Може, він там був, а в матеріалах лікарі побачили інше. У мене як у лікаря перед операцією були до неї показання», – говорить хірург-онколог.

Ольга Одарченко вважає, що проведення операції було лікарською помилкою. І за 4 роки після її проведення написала заяву до поліції. Зараз тривають слідчі дії.

А поки поліція буде розслідувати справу, Ольга розпочала збирати гроші на нову операцію. Жінці погодились прооперувати руку у Франції, зроблять пересадку пахових лімфовузлів. Коштує ця операція 13 тисяч євро, ще 7 потрібно на реабілітацію.

У чернігівки діагностували рак молочної залози, зробили операцію, а після виявилось, що раку і не було

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
28.11.2020