Новини Чернігова

У Чернігівгазі пояснили, чи повинні вони встановлювати споживачам індивідуальні газові лічильники безкоштовно

У Чернігівгазі пояснили, чи повинні вони встановлювати споживачам індивідуальні газові лічильники безкоштовно

У багатьох ЗМІ нещодавно була оприлюднена інформація стосовно того, що облгази мають встановлювати лічильники природного газу для населення за власний рахунок.Вони посилалися на постанову Верховного суду, де зазначається, що встановлення здійснюється за рахунок операторів газорозподільних мереж, бо у їхні тарифи на оплату спожитого газу вже закладені ці витрати.

Прецендентом стало звернення ще у квітні 2017 року до суду низки мешканців Кривого Рогу з вимогами зобов'язати ПАТ "Криворіжгаз" за власний рахунок до 1 січня 2018 провести установку в їх квартирах лічильників газу.

“Відмова відповідача встановити індивідуальні лічильники позивачам суперечить вимогам законодавства, порушує їх права як споживачів…волевиявлення позивачів на встановлення індивідуальних лічильників газу не може бути порушеним. Саме на суб’єкт господарювання – газорозподільну організацію  покладений обов’язок встановлення лічильників газу для населення та лише він повинен вживати заходів щодо залучення інших джерел фінансування цих робіт і покладання такого обов’язку на споживачів є неправомірним”, – йдеться в повідомленні Верховного суду.

Журналісти Високого Валу звернулись до місцевої газорозподільної компанії ПАТ “Чернігівгаз” з метою розʼяснити, чи розповсюджується це на Чернігів.

Проте речниця “Чернігівгазу” Наталя Свириденко не спростувала, але й не підтвердила дане рішення Верховного Суду.

За її словами, про ситуацію з Кривим Рогом вона чула, але ж коментувати постанову суду поки не буде.

В свою чергу пані Наталя спростувала ствердження, що встановлення індивідуальних лічильників вже закладене у тарифи на розподілення газу.

“Чернігівгазу для цього потрібно понад 200 мільйонів гривень, щоб за свій рахунок встановлювати такі лічильники. Таких грошей у нас нема. До того ж наразі в області нараховується понад 50 тисяч домогосподарств, в яких є загальнобудинкові прилади обліку. Для того, щоб кожному споживачеві в області встановити індивідуальний лічильник знадобиться щонайменше 5 років”, – зазначила Наталя Свириденко.Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
06.12.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:
[easy-social-like facebook=”true” facebook_follow=”true” skin=”metro” counters=0 align=”left”] [easy-social-share buttons=”facebook,twitter,vk,ok” counters=1 counter_pos=”topm” total_counter_pos=”before” style=”button” point_type=”simple”]