Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Боснії відкрили справу через подаровану Лаврову українську ікону

У Боснії і Герцеговині відкрили справу у зв’язку зі старовинною українською іконою, яку співпрезидент країни Мілорад Додік подарував главі МЗС Росії Сергію Лаврову.

– Прокуратура Боснії та Герцеговини отримала інформацію від глави Міністерства закордонних справ Бісери Туркович, в якій зазначено, що міністерство отримало ноту від посольства України. Відкрито справу, – заявили в прокуратурі.

14 грудня на зустрічі в Сараєво Додік подарував Лаврову 300-літню ікону, яку, ймовірно, вивезли з Луганська. Візит Лаврова до столиці країни був скандальним, адже два члени президії Боснії і Герцеговини відмовилися зустрічатися ним.

Читайте: Питання повернення Донбасу та Криму є ключовим для України – Зеленський

На звороті картини є печатка Українського Народного комітету культури 1920 року, тобто вона є культурною спадщиною України.

Посольство України запросило інформацію про те, як ікона потрапила до Боснії та Герцеговини. Нині проводяться перевірки.

Помилка в польському календарі

Раніше об’єднання мусульман Польщі видало календар, в якому Крим позначений як територія Російської Федерації. В об’єднанні вибачилися і назвали це помилкою.

Джерело: avaz.ba

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-12-18 19:15:38