Місто і регіон

У 2018 році безкоштовних ліків стане більше

З початку квітня стартувала Урядова програма «Доступні ліки», в рамках якої пацієнти можуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

Урядова програма «Доступні ліки» є одним із яскравих прикладів децентралізації влади, коли сама політика розроблена Центральним органом влади, а реалізовується на рівні муніципалітетів.

Слід зазначити, що програма постійно вдосконалюється. Так, рішенням Уряду 27 грудня 2017 року прийнято постанову №1080 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів», яка набрала чинності 31 грудня 2017 року, згідно якої програма розширена двома додатковими діючими речовинами та доопрацьована новим механізмом ціноутворення для препаратів, що відшкодовуються за державний кошт.

А це означає, що в цьому році ми маємо ще більшу кількість препаратів для лікування серцево-судинних захворювань («Лозартан») та діабету 2 типу («Глібенкламід»), зокрема безкоштовних, – передає ЧЕline

Також надано можливість аптекам протягом 30 календарних днів завершити реалізацію лікарських засобів, вартість яких підлягає відщкодуванню, закуплених до дати затвердження оновленого Реєстру із зазначених цін.

Враховуючи, що бюджет області на 2018 рік затверджено й прийнято, 26 мільйонів гривень, передбачених Програмою, Чернігівщина вже отримала (згідно інформації прес-служби Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації).

Відповідно до заявок, гроші розподілено по районах та містах області. Нині триває процес підписання договорів органів місцевої влади з аптечними закладами і від того, наскільки така робота буде оперативною, залежить своєчасність отримання громадянами безкоштовних ліків.

Джерело: Уездные новости
17.01.2018

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Close