Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Тиснуть морози: як вберегтися від переохолодження та обмороження взимку

В Україні посиляться морози. Синоптики прогнозують значне похолодання.

Тривале перебування на морозі першими відчувають кровоносні судини кінцівок, мерзнуть пальці рук, ніг, і відкриті частини тіла: ніс, лоб, підборіддя, щоки. За можливості не варто довго затримуватися на холоді, а краще добре одягатися, щоб уникнути переохолодження та обмороження.

За словами лікарів, у таку погоду на людині має бути три шари: білизна, светр та верхній одяг. Взуття бажано мати на товстій підошві і з натурального хутра. Все має бути комфортним та нетісним. Адже інакше тепло не зберегти, а от змерзнути та обморозити шкіру можна навіть за півгодини перебування на морозі від -10 до -20. Тому, якщо все-таки треба на вулицю, обов’язково рухайтеся.

Якщо людина тривалий час перебуватиме на морозі, то краще взяти із собою теплий напій. Але категорично заборонено пити алкоголь.

– Якщо це перший ступінь, найлегший, коли шкіра бліда, то її ще можна розтерти, але снігом не потрібно. Просто теплими долонями розтерти вуха, ніс, щоки до почервоніння, – каже старший фельдшер оперативно-диспетчерського управління Дмитро Нехаєнко.

Крім того, після переохолодження чи обмороження заборонено грітися гарячою водою, змащувати змерзлі ділянки жиром чи кремом. Врятуватися можна теплим чаєм і сухим зігріванням: сховати руки в теплу ковдру чи рукавички.

– Перш за все руки не розтирати. Можна просто сховати їх в кишені. Якщо є рукавички, одягаємо їх, а пальцями ніг рухати, щоб покращити трішки кровообіг, – розповів фельдшер амбулаторно-поліклінічного відділення медико-санітарної частини аварійно-рятувального загону Олександр Потапенко.

Якщо ж на шкірі з’явилися пухирі, необхідно терміново звернутися до медиків.


Крім того, перед виходом на вулицю варто поїсти щось висококалорійне. Якщо людина довго перебуває на морозі, то щогодини треба ховатися у приміщення.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-01-12 19:59:12

Магазин Автозапчастин м.Ніжин