Україна і світ

Туреччина оприлюднила список своїх вимог щодо членства Швеції і Фінляндії у НАТО

Будівельні матеріали м.Ніжин

Уряд Туреччини опублікував список своїх вимог, щоб погодитись на членство Фінляндії та Швеції в НАТО.

Про це повідомляє пресслужба уряду Туреччини.

Так, у першому пункті є вимоги до Швеції. Уряд Туреччини заявляє, що Швеція надає зброю Робочої партії Курдистану (РПК), яку в Туреччині вважають терористичною організацією.

Туреччина вимагає від Швеції екстрадиції представників РПК/ПДС та FETO (рух Гюлена – Ред.) з 2017 року, але досі не отримала позитивної відповіді.

У заяві наголошується на необхідності “усунення джерела фінансування тероризму” і розповідається, як уряд Швеції, який подав заявку на членство в НАТО, оголосив про своє рішення виділити 367 млн ​​доларів на підтримку РПК/ПДС до 2023 року.

У заяві також зазначається, що шведський уряд надав РПК/ПДС протитанкові засоби та безпілотники.

iletisim.gov.tr

Також уряд Туреччини вимагає скасування шведського ембарго та санкцій проти себе у відповідь на “легітимні дії Туреччини для захисту своїх міжнародних прав у Середземномор’ї та убезпечення сирійського кордону”.

Ще один пункт вимог – глобальна співпраця для боротьби з тероризмом.

– Хоча наша країна приймає політику відкритих дверей НАТО, ми, як і раніше, вважаємо, що члени Альянсу та країни-кандидати повинні співпрацювати на високому рівні у боротьбі з тероризмом, як і у всіх інших сферах. Туреччина очікує конкретних гарантій від Швеції, яка підтримує терористичні організації відповідно до принципу колективної безпеки НАТО, – йдеться в заяві уряду Туреччини.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-24 15:31:58

Магазин Автозапчастин м.Ніжин