Україна і світ

Туреччина пообіцяла відповісти на санкції, які США мають намір ввести через контракт про купівлю С-400

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара не має наміру відмовлятися від покупки російських ЗРК С-400

Джерело: 112.ua

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Туреччина “зробить відповідні кроки”, якщо Сполучені Штати введуть санкції проти Анкари через купівлю російських зенітно-ракетних комплексів С-400. Про це повідомляє Reuters.

“Якщо Сполучені Штати зроблять якісь негативні дії по відношенню до нас, ми зробимо кроки у відповідь”, – сказав Чавушоглу, коли його запитали про можливі санкції США.

Анкара і Вашингтон протягом кількох місяців конфліктують через купівлю Туреччиною ракетних систем С-400, які, як очікується, будуть поставлені вже наступного місяця. Вашингтон заявив, що це зумовить введення санкцій проти Туреччини. США спрямували Анкарі листа із попередженням про намір вивести Туреччину з програми F-35.

Новини за темою: США пред’явили Туреччині ультиматум у зв’язку із закупівлею російських С-400

“Ми визначилися з питанням про С-400. Якими б не були результати, ми не відступимо ні на крок”, – сказав Чавушоглу, додавши, що відмінити замовлення неможливо.

Новини за темою: Туреччина заявила, що російські ЗРК С-400 на її території не нестимуть загрози системам оборони НАТО

Російські ЗРК С-400 не сумісні з оборонними системами НАТО, і Вашингтон заявляє, що вони поставлять під загрозу їхні літаки F-35, які Туреччина також планує закупити в США. У квітні США вирішили припинити постачання Туреччині деталей для винищувачів F-35 до Туреччини.

Анкара запропонувала, щоб союзники створили робочу групу для оцінки впливу С-400, але поки що не отримала відповіді від Сполучених Штатів.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close