Україна і світ

Тука розповів, у чому підлість наказу Путіна про паспорти для жителів Донбасу

Тука розповів, у чому підлість наказу Путіна про паспорти для жителів Донбасу

Росія роздаватиме громадянство жителям окупованих територій у три етапи. Першими їх отримають бойовики – таким чином Росія отримала додаткову можливість використовувати своїх військових на окупованому Донбасі.

Про це розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука пише “Обозреватель”.

Тука пояснював, що Росія насправді вже понад місяць продовжує видачу своїх паспортів бойовикам. Сама ж ідея про спрощений порядок отримання громадянства у керівництва країни-окупанта зародилася майже півроку тому.

Треба розуміти, в чому полягає підлість цього кроку. Росія внесла зміни у власне законодавство. Вона діє виключно в рамках свого суверенітету, начебто не порушує жодних міжнародних угод і домовленостей. Те, що це не відповідає духу мінських домовленостей – це політична оцінка, а з юридичної точки зору дуже важко притягти до конкретної відповідальності,
– сказав заступник міністра.

Тука енаголосив, що Росія хоче отримати додаткову можливість відкрито використовувати свої збройні сили на Донбасі під приводом “захисту своїх громадян”. Натомість єдиний механізм протидії – на політичному рівні.

“Я хочу вірити в те, що такі дії Кремля будуть тригером, спусковим гачком, який запустить черговий виток санкцій проти Росії. Це буде найбільш адекватною відповіддю на такі кроки”, – додав він.

Президент Росії Володимир Путін 24 квітня підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянстваТука розповів, у чому підлість наказу Путіна про паспорти для жителів Донбасу для жителів окупованих територій на Донбасі. При цьому очільник Кремля заявив, що видача паспортів мешканцям ДонбасуТука розповів, у чому підлість наказу Путіна про паспорти для жителів Донбасу – це лише “питання гуманітарного характеру”. Міжнародна спільнота відреагувала миттєво – 25 квітня Рада Безпеки ООН провела термінове засідання щодо цього питання.

При цьому Путін заявляє, що зупинятись не збирається. У планах очільника Кремля – наданням свого громадянстваТука розповів, у чому підлість наказу Путіна про паспорти для жителів Донбасу за спрощеною процедурою не лише жителям окупованого Донбасу, а й усім українцям. Він наголошує, що таке рішення не було спонтанним, а добре “прорахованим”.

Як втілюватимуть скандальний указ Путіна?• Заяву на видачу громадянства РФ від жителів окупованих територій України повинні розглядати не довше трьох місяців.

• Особи, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України можуть отримати паспорти РФ без обов’язкових іспитів чи дотримання вимоги щодо проживання в Росії терміном у понад п’ять років.

• Основні умови зміни громадянства – наявність паспортів самопроголошених “ЛНР” і “ДНР”.

• Охочим потрібно буде їхати в Ростовську область, на місці паспорти отримуватимуть лише проросійські бойовики.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
29.04.2019