Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Тримають стоячи в тісних камерах: що відбувається у фільтраційних центрах Маріуполя

Російські військові тримають українських полонених у тісних камерах фільтраційних центрів, де неможливо навіть сісти.

Про умови однієї з таких камер в ефірі марафону національних телеканалів розповів міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

За його словами, нині на території міста діють чотири таких центри. Українці, які прямують у бік України, можуть чекати на фільтрацію понад місяць.

– Якщо людина так чи інакше пов’язана з державною чи муніципальною службою, то їй призначають два тижні чи два місяці тюрми. Як вони це визначають, я не розумію, – говорить Вадим Бойченко.

Про умови в одному з таких центрів мер міста довідався від маріупольського правоохоронця, якому вдалося витримати випробування фільтраційного центру та потрапити на підконтрольну Україні територію.

– Правоохоронець розповів, що до камери розміром два на три метри збирають 10-15 осіб. І люди стоять, не можуть навіть сісти. Їм не дають їжі, лише воду. І один раз на добу виводять у туалет, – переповідає слова чоловіка міський голова Маріуполя.

Мер міста припускає, що у фільтраційний центрах “загубилися” 11 із 14 евакуаційних автобусів, які рухалися в бік Запоріжжя.

– На жаль, вони крадуть наших жителів, – констатує Вадим Бойченко.


Нагадаємо, що російські військові зруйнували план евакуації двох тисяч маріупольців, які 3 травня мали вирушити до Запоріжжя від Луначарського кільця поблизу Бердянська.

Евакуаційна колона, яка вирушила 2 травня, ще рухається в бік Запоріжжя.

Щойно із заводу Азовсталь вивезли понад 100 мирних жителів Маріуполя, об’єкт відразу почала обстрілювати авіація та артилерія РФ.

Нині на території заводу залишається близько 200 мирних жителів.

Загалом у Маріуполі на евакуацію очікує ще понад 100 тис. населення.

Повномасштабна війна в Україні триває вже 69-ту добу.

За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні.

Більше інформації про війну в Україні – новини онлайн читайте в матеріалі Фактів ICTV.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-03 17:30:09

Магазин Автозапчастин м.Ніжин