Україна і світ

Труханів острів у Києві оголосили заповідною зоною

За відповідне рішення проголосували депутати Київради

Джерело: 112.ua

Труханів острів у Києві оголосили заповідною зоною

У Києві територію островів Труханів і Міжмостний оголосили ландшафтним заказником місцевого значення “Труханів острів”. Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

Як повідомляється, за відповідне рішення проголосували депутати Київради. 

“Ландшафтний заказник орієнтовною площею 27,44 га буде створено без вилучення земель у землекористувачів. Ці території буде передано під охорону комунального підприємства “Дарницьке лісопаркове господарство” та КП “Плесо”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це рішення унеможливить використання території острову для забудови та меліорації, допоможе зберегти цінні природні комплекси та представників острівної флори і фауни.

На території, яка входить до заповідної зони, розташовані 14 озер, листяний ліс, значне угрупування рідкісних видів рослин і тварин, які внесені до Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування у Європі від 19 вересня 1979 року, Європейського Червоного списку, Червоної книги України та інших актів законодавства. 

Раніше повідомлялося, що постійна комісія Київської міськради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримала проект рішення “Про оголошення ландшафтним заказником місцевого значення Труханового острова” на засіданні 16 квітня. Проект рішення вимагав ухвалення на пленарному засідання Київради.

Нагадаємо, раніше КМДА опублікувала список 14 безпечних для купання пляжів у столиці.

Джерело: www.112.ua