Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Трупи вже складають штабелями: як сьогодні “лікують” від Covid-19 на окупованому Донбасі

Не інакше, як катастрофічною назвати ситуацію з лікуванням коронавірусної інфекції та вакцинацією від смертельно небезпечного вірусу жителів окупованого Донбасу назвати не можна. У місцевих лікарнях гостро відчувається нестача медичного персоналу, медики не встигають приймати і обстежувати всіх, хто звертається по їхню допомогу.

У так званій ЛДНР тільки для того, щоб зробити ПЛР-тест з самого ранку, ще до відкриття медичних установ, під їхніми дверима збираються величезні черги.

Лікарів і середнього медичного персоналу не вистачає, оскільки багато з представників цих професій виїхали на підконтрольні Україною території. У деяких населених пунктах медиків не залишилося взагалі.

Через гострий дефіцит ліжко-місць в інфекційних відділеннях, людям відмовляють у госпіталізації, навіть незважаючи на вкрай небезпечні для життя показники. З цієї причини багато з них, так і не дочекавшись допомоги медиків, вмирають вдома.

Ситуація вкрай ускладнюється тим, що багато жителів окупованих територій не довіряють російським Covid-вакцинам Sputnik Lite і Sputnik V, які їм нав’язують. Люди боятися робити уколи цими препаратами, оскільки їх не визнали практично у всьому світі.

Низький рівень вакцинації і недоступність медичної допомоги призвели до того, що морги місцевих лікарень переповнені: померлих складають на підлозі, іноді в кілька ярусів, щоб заощадити місце.

Наразі на окупованих територіях Донбасу до процесу обслуговування пацієнтів з коронавірусною інфекцією широко залучають студентів медичних навчальних закладів.

– Студентам доводиться і лікувати, і крапельниці ставити, і трупи виносити, бо більше нікому. Це пекло, а не робота, – так описав ситуацію один з місцевих жителів.

Люди порівнюють своє життя з концтабором, з якого неможливо вирватися.

Обурливо і те, що на тлі практично повсюдного дефіциту ліків і медичної допомоги, що стало причиною обвального зростання показників смертності, ціни на ритуальні послуги зросли в рази. Так, тільки за те, щоб викопати яму працівники кладовищ просять від 5 тис. гривень. В цілому поховання обходиться в середньому в 20-25 тис. гривень.

Джерело: Obozrevatel

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-06 10:55:45

Магазин Автозапчастин м.Ніжин