Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Трьохсотрічні пісні від слабинських «Панянок»: у Чернігові провели автентичний концерт просто неба

Автентичні пісні, яким уже майже по 300 років, привезли до Чернігова учасниці колективу «Панянка» з села Слабин Чернігівського району.

«У нашому колективі 7 осіб. 94 роки, 80, 81, 74. Пісні про жіночу долю, любов до України, також є жартівливі українські пісні. У селі Слабин дуже цікава історія. Там були поселення козаків, жили дворяни і поміщики, також жили татари», – Ніна Буренок, керівник художнього колективу «Панянки», с. Слабин.

Ці пісні передавалися з покоління в покоління. Але завдяки діяльності колективу вони збереглися до нашого часу.

«У нас є учасниця – маленька Ольга Максимівна, якій уже 94 роки. і вона каже, що цю пісню співала ще її бабуся, дід. І самі учасники по 80 років. І вони співають пісні, які співали їхні бабусі, діди. То деяким по 200 років набирається. А деяким по 300 років. Це дуже старовинні пісні нашого краю, села Слабин», – Ніна Буренок, керівник художнього колективу «Панянки», с. Слабин.

Свою творчість вони презентували у дворі бібліотеки імені Михайла Коцюбинського.

«До Дня Незалежності ми вирішили від «Центру української автентики», нашої бібліотеки організувати захід, щоб ознайомити якомога більше людей із поліськими піснями, з отим народним мелосом. Хочеться, щоб якомога більше людей перейнялися цим і продовжили надалі традиції. У нас працюють безкоштовні курси української мови. Слухачі курсів люблять українську пісню. У нас навіть є факультатив із вивчення народних пісень», – Людмила Зіневич, директор Чернігівської міської бібліотечної системи.

Концерт розпочали з пісні-візитівки колективу «Ой, ти, сестро незамужня».

«Я була ще мала і ми вивчили з сестрою цю пісню, перейняли і співали теж. Де яка бесідка була, ми всюди її співали», – Ольга Остроух, учасниця колективу «Панянки», с. Слабин.

Серед планів організаторів та учасників самого колективу – провести ще один фольклорний захід. На ньому «Панянки» відтворять весільний обряд за всіма народними традиціями. Його покажуть на свято Покрови, адже саме цього дня раніше одружувалися українські молодята.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

20.08.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова