Україна і світ

Трибунал зобов’язав Росію відзвітувати про звільнення українських моряків до 25 червня

Україна і Росія також зобов’язуються не вживати ніяких дій, здатних посилити конфлікт

Джерело: 112.ua

Трибунал зобов'язав Росію відзвітувати про звільнення українських моряків до 25 червня

Росія зобов’язується виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права до 25 червня 2019 року. Рішення було прийнято сьогодні, 25 травня, під час засідання в Гамбурзі, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Трибунал постановив, що Україна і Російська Федерація повинні представити Трибуналу початковий звіт, згаданий в пункті 121, не пізніше 25 червня 2019 року, і уповноважує Голову запитувати додаткові доповіді та інформацію, які він вважатиме доцільними після цієї доповіді”, – зазначається в тексті рішення.

Пункт 121 зобов’язує сторони подати Трибуналу у вказаний термін доповідь про дотримання рішень суду.

Крім того, трибунял зобов’язав Україну і Росію утриматися від будь-яких дій, які можуть погіршити або продовжити суперечку.

Міжнародний морський трибунал сьогодні, 25 травня, зобов’язав Росію негайно звільнити українських моряків і кораблі і забезпечити їх повернення в Україну. Україна розраховує на якнайшвидше виконання Росією рішення.

Нагадаємо, російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир “Яни Капу” і малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя.

Внаслідок інциденту було затримано і заарештовано 24 українських моряків. Їх перевезли з Криму до московського слідчого ізолятора “Лефортово”. Крім того, трьох поранених при обстрілі росіянами українських моряків було переведено до лікарні СІЗО “Матроська тиша”.

ФСБ Росії порушила кримінальну справу і висунула всім українським полоненим морякам звинувачення в незаконному перетинанні кордону, вчиненому групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua