Місто і регіон

Три міські ради Чернігівської області приводять свої регламенти у відповідність до антикорупційного законодавства

Три міські ради Чернігівської області приводять свої регламенти у відповідність до антикорупційного законодавстваТри міські ради Чернігівської області (Чернігів, Ніжин, Новгород-Сіверський) сьогодні працюють над змінами своїх регламентів для приведення їх у відповідність до діючого антикорупційного законодавства.

Такі результати виконання проекту «Врегулювання питання конфлікту інтересів у місцевих радах: законодавство та практика», що виконується громадською організацією Чернігівський освітній центр «Ініціатива». Про це повідомив 11 січня голова організації Павло Пущенко під час прес-конференції в Чернігові.

За словами чернігівських активістів, на сьогоднішній день нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування (зокрема, регламенти місцевих рад, виконавчих комітетів та положень про постійні комісії тощо) часто не приведені у відповідність до прийнятих нових законодавчих актів, зокрема, закону України «Про запобігання корупції» та новел закону України «Про місцеве самоврядування». Не досконало
прописані або взагалі відсутні процедури запобіганню корупційних ризиків в органах місцевого самоврядування, зокрема, що стосується конфлікту інтересів.

Три міські ради Чернігівської області приводять свої регламенти у відповідність до антикорупційного законодавстваЗагалом в нормативних документах, які регулюють роботу місцевих рад, що були охоплені дослідженням в Чернігівській області відображено лише 22 % норм, які, згідно методології, мали б бути присутні в місцевих НПА щодо питання конфлікту інтересів.

Тож місцевим радам громадські експерти запропонували внести зміни до своїх регламентів, щоб привести документи у відповідність до антикорупційного законодавства.

Сьогодні робота по внесенню змін проводиться в Ніжині та в Новгород-Сіверську. А в Чернігові створили спеціальну робочу групу за участі влади та громадськості, яка має розробити відповідні зміни до регламенту.
Відзначимо, що частина 7 статті 28 ЗУ «Про запобігання корупції» прямо зобов’язує органи місцевого самоврядування передбачити в нормативно-правових актах, порядок та шляхи врегулювання конфлікту інтересів осіб, діяльність яких вони регулюють.

Три міські ради Чернігівської області приводять свої регламенти у відповідність до антикорупційного законодавстваБільш детально з методологією дослідження та результатами аналізу можна ознайомитися
за посиланням.

Довідково: З серпня 2017 року громадська організація «Чернігівський освітній центр «Ініціатива» виконує
проект «Врегулювання питання конфлікту інтересів у місцевих радах: законодавство та практика», який
охоплює Чернігівську, Сумську та Харківську області. Даний проект виконується завдяки проекту
ПРООН “Прозорість і доброчесність публічного сектору”, в рамках грантового конкурсу «Участь
організацій громадянського суспільства у впровадженні нового законодавства, спрямованого на запобігання
корупції» . Думки, висновки чи рекомендації належать авторам і не обов’язково відображають погляди
Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агенцій
ООН.

Джерело: Уездные новости
12.01.2018

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Close