Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Третя хвиля Covid-19 у Європі та старт вакцинації в Україні: коронавірус 24 лютого

Адаптивний карантин в Україні, третя хвиля коронавірусу у Європі та клінічні випробовування нової Covid-вакцини. Факти ICTV зібрали головні новини про коронавірус за 24 лютого.

коронавірус тестування

Україна повернулася до адаптивного карантину. На регіональному рівні країну поділили на чотири зони: червону, помаранчеву, жовту і зелену.

Так, Івано-Франківська і Чернівецька області перебуватимуть у червоній карантинній зоні. Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Луганська і Тернопільська – у помаранчевій. Решта регіонів залишаються у жовтій зоні.

 

Україна планує провести перший етап щеплення проти коронавірусу у максимально стислі терміни. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, що медичні працівники мають отримати максимальний захист, тому немає часу на розкачку.

Наразі перше щеплення отримав лікар-реаманітолог Черкаської обласної лікарні Євген Горенко.

Також, Україна візьме участь у клінічних випробуваннях нової вакцини проти коронавірусу у формі назального спрею чи крапель, яка виготовлятиметься в Індії.

Очільник МОЗ Максим Степанов повідомив, що компанія-розробник уже розпочинає першу стадію випробувань. Щодо другої та третьої стадії – то частину досліджень можуть провести в Україні. Він вважає, що це дасть країні пріоритетний доступ до вакцини у разі доведення її ефективності.

Завершити усі клінічні випробування виробник планує до вересня-жовтня 2021 року, щоб вийти на ринок з готовим продуктом.

Окрім того, Степанов у Індії, де він особисто стежив за постачанням вакцин проти коронавірусу в Україну, домовився про постачання ще додаткових 5 млн доз вакцини від Novavax.

Водночас Державний експертний центр МОЗ завершив експертизу двох вакцин від Covid-19 – AstraZeneca і Pfizer під зобов’язання для екстреного використання.

Тим часом Православна церква України повідомила, що немає жодних заперечень щодо вакцинації від коронавірусної інфекції, адже вона як медична процедура жодної суперечності Божим заповідям та засадам християнської віри не несе. Також у ПЦУ зазначили, що церква нікого не примушуватиме вакцинуватися, адже процедура вакцинації повинна бути добровільною та усвідомленою.

Натомість європейські країни заявляють про початок третьої хвилі Covid-19. Зокрема, погіршення Covid-ситуації фіксують у Польщі, Литві та Німеччині.

У Всесвітній організації охорони здоров’я припустили, що пандемія коронавірусу може закінчитися на початку 2022 року. Керівник Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге вважає, що вірус продовжить поширюватися у світі, проте потреби у жорстких карантинних обмеженнях не буде.

А ось у США планують виготовити та продати 240 млн доз вакцин у березні. Серед них компанії Pfizer, Moderna та Johnson&Johnson. Спочатку препарат розподілять у США, а потім зможуть постачати до інших країн.

Також вакцину Pfizer хочуть дозволити зберігати у стандартних морозильних камерах замість ультрахолодних умов. Таке рішення має схвалити управління з контролю за продуктами та ліками США. Очікується, що управління змінить інструкцію щодо використання вакцини.

Відомо, що торік управління з контролю за продуктами надало дозвіл на екстрене використання вакцини за умови її зберігання при температурі від -80ºC до -60ºC.

В Ізраїлі продовжили обов’язковий карантин у готелі для туристів. Обмеження діятимуть до 9 березня. Так, усі іноземці, які в’їжджають на територію Ізраїлю, повинні будуть пройти обов’язковий карантин впродовж 14 днів.

У Швейцарії можуть запровадити винятки щодо карантинних обмежень для людей, які зробили Covid-щеплення. Така ініціатива виникла з метою заохочення до вакцинації. Так, вакцинованим людям можуть дозволити вільно відвідувати ресторани, концерти та інші масові заходи. Водночас їм все одно доведеться носити захисні маски.

У Південній Кореї з 26 лютого 2021 року розпочинають вакцинацію населення проти коронавірусу. Імунізацію проводитимуть речовиною від AstraZeneca, яку виготовили у країні. Спочатку щеплення проведуть медикам.

Коронавірус в Україні

Станом на 24 лютого в Україні підтвердили 1 317 694 випадки коронавірусу. За добу захворювання виявили у 5 850 осіб.

Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Вінницькій (601), Івано-Франківській областях (600), місті  Київ (547), Чернівецькій (524) та Закарпатській (389) областях.

Більше про коронавірус в Україні та світі читайте на Фактах ICTV.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-02-24 15:38:05