Україна і світ

Тренер строгий, хлопці задоволені: Хто такий Олександр Петраков, який вивів Україну у фінал молодіжного ЧС

Найуспішніший тренер збірних в Україні

Джерело: 112.ua

Тренер строгий, хлопці задоволені: Хто такий Олександр Петраков, який вивів Україну у фінал молодіжного ЧС

Збірна України U-20, вийшла у фінал чемпіонату світу, що є неймовірною подією для нашого футболу. 112.ua знайомить наших читачів з головним тренером української збірної Олександром Петраковим, під чиїм керівництвом і вдалося дістатися до вирішального матчу.

Олександру Петракову 50 років, ігрову кар’єру провів у 1976-1984 роках, кілька разів вигравши медалі чемпіонату УРСР. У 1993 році почав тренерську кар’єру, почавши роботу в клубах. У 2001 почав працювати в дитячо-юнацькому футболі, де і знайшов своє покликання і домігся найбільших успіхів. У 2014 році його команда U-19 посіла п’яте місце на Євро, на ЧС-2015 U-20 вивів команду у 1/8 фіналу, на Євро-2018 збірна України U-19 дійшла до півфіналу. І ось зараз його команда 20-річних має всі шанси стати кращою в світі.

Новини за темою: Перепис історії: Як Україна виходила у фінал молодіжного ЧС

Олександра Васильовича відзначають, як відмінного мотиватора. Його команди не можна відзначити особливою зірковістю, але вони завжди показують максимум. Він легко може віддати Луніна провести час з дорослою збірною під час важливого турніру. Супряга, за якого “Динамо” минулого року заплатило серйозні гроші, поступився місцем в основі куди менш іменитому Сикану. І тим не менш, Україна у фіналі, а команда продовжує відчувати себе командою.

“Я нікого не стану виділяти. Неправильно таке робити по ходу чемпіонату. Всі класно виконують свою роботу. У нас немає зірок, але є добре поставлена гра”, – говорить сам Петраков про своїх підопічних.

Тренер строгий, хлопці задоволені: Хто такий Олександр Петраков, який вивів Україну у фінал молодіжного ЧС

Прийнято, що молодіжні збірні повинні готувати гравців до дорослій команді з акцентом на стиль гри, який демонструє головна команда країни. У випадку з Петраковим все працює інакше. Його футбол – дисциплінований, розважливий і різкий. Три голи захисника Попова на ЧС тому яскравий приклад.

Молодим футболістам важливо навчитися не тільки правильно переміщатися по полю, відкриватися і вчасно віддавати пас. На початку професійної кар’єри іноді важливо забути про особисте і навчитися просто працювати на благо команди.

“Олександр Петраков – мотиватор. Він перед матчами, і в тренуваннях, мотивує команду. Він дуже строгий, під його керівництвом хочеться грати. Усі хлопці задоволені”, – описує стиль роботи Петракова футболіст збірної Валерій Бондар.

Україна подарувала футболу багато відмінних тренерів. Не всі з них працюють в топ-клубах, виграють великі турніри і шумлять в Європі. Зробити з юного футболіста дорослого професіонала – завдання може навіть складніше. І ми вдячні Олександру Васильовичу за те, що він це робить. І робить круто.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua