Україна і світ

Треба готуватися до затяжного протиборства: військовий експерт про переломну точку війни та гаубиці М777

Будівельні матеріали м.Ніжин

У Росії недостатньо сил для потужного наступу на всіх напрямках фронту, водночас у Збройних Сил України ще не має тієї кількості зброї, яка необхідна для контрнаступальної операції.

Про це в ефірі національного телемарафону заявив військовий експерт Петро Черник. Він назвав таку ситуацію на фронті тактичною рівновагою.

– Практично на всіх ключових напрямках та по всій лінії розмежування прийшла та точка, яка називаються тактична рівновага. У противника немає немає великих справжніх сил, щоб здійснювати великі наступи вглиб України. Разом з тим, ми не маємо достатньої кількості важкого і ракетного озброєння, щоб починати контрнаступальні дії, – сказав він.

Черник зазначив, що в напрямку Сєвєродонецька ЗСУ успішно відбили всі атаки ворога. Проте точка перелому війни ще не пройшла, тому військовим потрібно готуватися до затяжного протиборства.

– Щодо Сєвєродонецька, на сьогоднішній день я б констатував нашу перемогу. Тому що ще місяць тому всі експерти стверджували, що 2-3 тижні і нам доведеться залишати Сєвєродонецьк. Ми успішно відбили практично всі атаки. Разом з тим, на мій погляд, точка перелому не пройшла, до неї ще дуже далеко. Нам треба готуватися до затяжного протиборства, – сказав він.


Також військовий експерт розповів про ефективність гаубиць M777, які США надіслали Україні.

– Гаубиці М777 ще називають снайперською зброєю у царині артилерії. Вони неймовірно точні, кожен випущений снаряд досягає своєї цілі. Взагалі всі натівські зразки мають дещо більший калібр, вони є на порядок точнішими. Снаряд, який долітає до противника, має більшу потужність. А найголовіше – це далекобіність. Більшість цих систем спроможна стріляти на відстань більше 30 кілометрів, а спеціальним реактивним снарядом майже до 40, а то і більше. Кожні 100 метрів мають значення, – додав Петро Черник.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-09 21:41:14

Магазин Автозапчастин м.Ніжин